Totally Accurate Battle Simulator inceleme

Totally Accurate Battle Simulator, kısaca TABS, Landfall Games tarafından geliştirilen ve 1 Nisan 2019’da Steam’de erken erişime giren bir fizik bazlı savaş simülasyonu oyunudur. Oyunda geçilebilen bölümler, Sandbox modu ve birçok kullanılabilir savaş birimi var.

Oldukça güncel bir fizik tabanlı oyun motoruna sahip olan oyunda oldukça eğlenceli savaş sahneleri simültane edilebilir. Çağlar boyunca savaşmış çeşitli savaşçı gruplarının yer aldığı oyunda çok farklı savaş birimleri kullanabilirsiniz.

Totally Accurate Battle Simulator inceleme

Eğlence odaklı bir savaş simülasyonu olan TABS’da savaş gerçekten muazzam bir deneyim. Bölümlerde oynadığınız zaman, karşınıza belli miktarda birim çıkacak. Siz de o birimleri yenecek şekilde bir ordu kompozisyonu koymanız gerekiyor. Savaşı kazanırsanız bölüm ilerlemeye devam ediyor. Yukarıdaki videoda tamamen bölümleri konu aldık. Eğer videoyu izlerseniz, mızraklara karşı okçular, uçan Valkırilere karşı kılıç ustaları, yünlü bir mamuta karşı omuzlarında uzun bir tekne taşıyan bir çift viking görebilirsiniz. Açıkçası bu savaşlar bazen oldukça komik sahnelere de gebe olabiliyor.

Totally-Accurate-Battle-Simulator-inceleme-1

Oyunda gülünç vücut fizikleri tercih edilmiş. Savaş meydanında yaşanan çatışmalarla da birleşince gerçek anlamda eğlenceli vakitler geçirebiliyorsunuz. Oyundaki birimler fantezi, tarihsel ve tarih ötesi olmak üzere bir karmadan oluşuyor. Oyuna ileride yeni birimler de gelecek. Bu oyunu oynayınca aklıma küçüklüğümüzde oynadığımız taş-kağıt-makas oyunu geldi. Eğik havadan görünen bir savaş alanında düşmanınıza karşı elinizde olan bölüm değerine göre sınırlı sayıda birim hazırlamanız gerekiyor.

Her birimin belli bir değeri var. Elinizdeki toplam değere göre birimleri konumlandırıyorsunuz. Birim seçerken dikkat etmek gerekiyor. Puanı doğru kombinasyona harcayıp savaşı kazanmak hedefiniz olmalı. Burada fazla puan isteyen birimler, az puan isteyenlere oranla daha güçlü ve dayanıklı oluyorlar. Mesela Zeus oldukça güçlüdür. Mamut da aynı şekilde çok güçlü bir birimdir. Ancak bunların puanları daha yüksektir ve elinizdeki puanı doğru kullanmanız gerekir. Tek bir mamut, 20-30 tane okçuyu yok edemeyebilir.

Totally-Accurate-Battle-Simulator-inceleme-2

Ordunuzu seçtikten sonra Başlata tıkladığınızda savaş başlar. İzlemesi eğlenceli bir savaşın sonunda kazanan belli olacaktır. Kazanamazsanız yeniden deneyebilirsiniz. Kazanırsanız bölüm geçersiniz. Çılgınca bir karmaşanın ardından cesetler havada uçuşurken sona kalan savaşı kazanıyor. Oyunun erken erişim versiyonu, daha geliştirilmesi gerektiğini hissettiriyor. Ancak bu oyuna daha fazla gelecek içerikle beraber, oyunun çok daha eğlenceli olacağına şimdiden eminiz. Oyunda halihazırda, Bölümler, Sandbox modu, Bir sürü saçma birim, Birim yaratıcısı, Grup yaratıcısı, Savaş yaratıcısı, Bölüm yaratıcısı özellikleri yer alıyor. Şirket oyuna yeni birimlerin geleceğini de vaat ediyor.