Angry Birds VR: Isle of Pigs inceleme

Angry Birds VR: Isle of Pigs, popüler mobil oyun VR olarak geri döndü. Çok sürükleyici ve keyifli bir VR macerası olan Angry Birds VR: Isle of Pigs’de çalınan yumurtaları kurtarmak için mücadele ediyoruz.

Resolution Games tarafından geliştirilen ve 7 Şubat 2019’da Steam üzerinde yayınlanan oyun aynı zamanda Oculus ve Play Station VR mağazalarından da satın alınabiliyor. Oyun HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality (WMR) başlıklarını destekliyor. Biz oyunu Acer AH101 WMR başlıkla test denedik. Takip edilebilen kontrolcüleri destekleyen oyun; oturarak, ayakta ve oda ölçeği desteğiyle oynanabiliyor.

Angry Birds VR: Isle of Pigs inceleme

Oyunda kendinizi egzotik bir adada buluyorsunuz. Oyun, Domuz Adası adı verilen bir adada geçiyor. Sağlam patron domuzları, balonları, kayalar ve hayranları her seviyeyi kendi başına zorlu bir bilmece yaratan oyunun harika kurgulanmış VR yapısı sayesinde domuzların yer aldığı yapılara tek cepheden atış yapmak yerine farklı yerlerden atış yapabiliyorsunuz. Oda ölçeğiniz kapasitesi dahilinde yürüyerek veya trigger tuşu vasıtasıyla ışınlanarak istediğiniz taraftan atışı gerçekleştirebilirsiniz. Oyunda bir elinizde sapanı, diğer elinizde ise kızgın kuşları tutuyorsunuz. Sanki sokakta sapanla taş atar gibi, sapanı çekerek kuşu fırlatabiliyorsunuz. Bu çok eğlenceli bir başlangıç.

Oyunun en önemli amacı, yapıları yıkmak için en mükemmel tek atışı yapmak, o zayıf halkayı bulup yapıyı tek atışta çökertmek ve tüm domuzların işini bitirmek. Tek atışta bölümleri çözdüğünüz taktirde en yüksek puanı alabilirsiniz. Angry Birds’ün en kızgını olan Red’dan (Kırmızı), özel yetenekleri sayesinde hız yapan sarı Chuck’a, patlayıcı bir kişiliğe sahip Bomb ve Blues (Maviler) bu oyunda yerlerini alıyor. Kırmızı kuşumuz her zamanki gibi sıradan bir fırlatışla atılıyor. Sarı kuş ise atıldıktan sonra hedefe varmadan önce trigger tuşuna basarsanız hızlanacaktır.

Angry-Birds-VR-Isle-of-Pigs-inceleme

Bazı yapılarda yer alan TNT kutularını vurursanız yapılara patlatarak yıkabilirsiniz. Oyunda her biri 13 seviye olmak üzere dört farklı yer var ve seviyelerin sonuncusu Patron seviyesidir. Oyuna bu dört yere ek olarak Mart ayında Spooky modu adıyla yeni bir bölüm ve 13 yeni seviye eklenmiştir. Burada da Simya Bombası ve yepyeni bir Patron domuz yer almaktadır.

Oyunda aynı Angry Birds mekanikleri geçerlidir. Bir seviyeyi tamamlamak için tüm domuzları öldürmeniz gerekir. Seviyeyi 3 yıldızla tamamlamak için en zayıf noktayı bulup tek atışla bitirmeniz gerekmektedir. Oyuna zamanla gelen güncellemelerle yeni bölüm ve seviyeler, yeni domuzlar ve yapı türleri ekleniyor. Şirket yıl sonuna kadar oyunun seviye sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor.