EVERSPACE™ inceleme

EVERSPACE™, uzayda geçen bilim kurgu motifleriyle bezenmiş büyüleyici bir hikayeyi harika görsellerle sunmayı başaran bir uzay gemisi savaş oyunudur. Sürprizlerle dolu, sürekli değişen harika bir evrende sizi zorlu bir yolculuğa çıkarıyor. Oyunda amacınız basitçe ifade etmek gerekirse vruş yaparak para ve malzeme kazanmak.

Oyunda astreoidlerle çevrili bir evrende kendi geminizle düşman savaş gemilerine karşı it dalaşına girip savaşarak ganimet topluyorsunuz. Yükseltilebilir silahlara sahip olan oyunda birçok özellik düşünülmüş. Lazer silahlardan füzelere kadar silah çeşitleri mevcut. Geminiz için gerekli yakıtı uzaydan topluyorsunuz. Oyundaki yıldız haritasında seyahat etmek için farklı sektörlere ışınlanabiliyorsunuz.

EVERSPACE™ inceleme

Oyunda birincil silahlar; nabız lazerleri, ateşli silahlar, füzyon topları, ışın lazerleri, pul topları gibi oldukça etkili silahlar olurken, ikincil silahlar ise; hafif füze, ağır füzeler, kalkan füze füzeleri, başka daha büyük, savunma füzesi gibi silahlar. Birçok modül sayesinde kalkanı şarj edebilir, farklı malzemeleri kullanabilirsiniz. Arkanızda bırakabileceğiniz mayınlar ve anti-füze savunmaları kullanabilirsiniz. Ya da her şeyi 20 saniye kadar yavaşlatacak bir zaman genişletici kullanabilirsiniz.

everspace-inceleme-2

Büyük bir evrende, terk edilmiş yerlerde keşfe çıkıp ganimet arayabilirsiniz, ancak er ya da geç çevrenizde kırmızı yanıp sönen oklar ve tehlike göreceksiniz. Her sektörün sonunda sizi yeni bir sektöre götüren kapı olacak. Tüm zorluklarla mücadele ederken yalnız olmayacaksınız. Yolculuğunuz boyunca, size oyun ve içinde bulunduğunuz evren hakkında bilgi veren ve hangi yöne gitmeniz gerektiği konusunda sizinle konuşacak olan yararlı bir AI bilgisayar bulunacak.

everspace-inceleme-3

Oyuna ilk başladığınızda standart olan bir uzay gemisi ile evrene adım atıyorsunuz. Oyun size öncelikle nasıl oynamanız gerektiğini öğretiyor. Eğitim olukça sade ve kısa sürecek. Biz oyunu hem klavye+fare ile hem de joistik ile denedik, ancak ilk bakış videomuzu klavye+fare ile çektik. Yine de bu oyunu en eğlenceli şekilde joistikle oynayabilirsiniz.

everspace-inceleme-4

EVERSPACE™ – Encounters DLC

Rockfish, bu genişletme paketi ile oyuna harika içerikler ve müthiş bir deneyim kattı. EVERSPACE’in en büyük genişletme paketi olan Encounters ile oyuna yeni hikaye karakterleri ve 5 yeni görev dizisi, 6 tane birincil ve ikincil yeni silah, Colonial Sentinel adında yepyeni bir oyuncu gemisi, yeni ekipman yük gemisi, ek düşmanlar ve birçok yenilik katıldı.

everspace-inceleme-1