Snooker 19 inceleme

Snooker 19, bilardo tutkunları için yapılmış en yeni ve bizce en iyi bilardo oyunudur. Oyunda PC ile ya da yerel şekilde arkadaşınızla karşılaşacağınız hızlı eşleşme ile maçlar yapabilir, turnuvalara katılabilir, online maç yapabilir ya da kariyer oynayabilirsiniz. Snooker 19 oyunu, oynanış bakımından oldukça güzel ve eğlencelidir.

Snooker 19 inceleme

Hızlı maçlarda 1 frameden 35 frame kadar ayarlayabilirsiniz. Snooker dışında shoot-out, 6-red oyunlarını da oynayabilirsiniz. Maçların oynandığı arenayı değiştirebilirsiniz. Londra’daki Alexandra Palace’dan Sheffield’deki Crucible’a kadar birçok tanınmış bilardo mekanı oyunda yer alıyor. Çevrimiçi oyun, gerçek dünyadaki snooker sezonunu yansıtır, bu nedenle şu anda World Snooker unvanı için yarışmaya başlayabilirsiniz.

Mark Selby, Ronnie O’Sullivan, Ding Junhui ve bu sporun efsaneleri Ken Doherty ve Jimmy White gibi dünyanın en iyi 128 oyuncusundan birini seçerek tüm resmi lisanslı turnuvaları oynayabilirsiniz. Çok sayıda tanınmış bilardo oyuncusunu seçmeniz mümkün.

snooker-19-inceleme-1

Gerçek bir canlı TV yayını gibi bir sunum ile oynanan karşılaşmada, kendinizi Eurosport TV’de bilardo oynuyor gibi hissedeceksiniz. Oyunun kamera açıları, yaklaşık olarak üstten görünüm, üçüncü şahıs bakış açısı ve ardından sinema görüntüsü sağlayan üç aşamalı k gerçekleşir.

Bilardo nasıl oynanır?

Bilardoda amaç tüm toplar deliklere girdikten sonra en fazla puanı toplamış olmak. Her oyunda masada 15 kırmızı, 6 renkli top bulunur. Sıra kimdeyse ilk amacı kırmızı topa vurmak. Eğer bir topa vurulmazsa ya da renkli topa vurulursa, ya da beyaz top deliğe girerse faul yapılmış olur ve karşı tarafa puan gider. Sıra kimdeyse o kişi kırmızı topu deliğe soktuktan sonra sırada renkli topa vurur.

Renkli topu deliğe soktuktan sonra yine kırmızı topla devam eder. Kırmızı toplar tükendikten sonra renkli toplar şu sıralama ile deliğe sokulur; sarı, yeşil, kahverengi, mavi, pembe ve siyah. Her topun puanı farklıdır; kırmızı 1, sarı 2, yeşil 3, kahverengi 4, mavi 5, pembe 6 ve siyah 7 puandır.

snooker-19-inceleme-2

Snooker 19 nasıl oynanır?

Oyunu mutlaka joistikle oynamanızı tavsiye ederiz. Bu anlatımı Xbox 360 Controller’deki deneyimimize göre yapacağız. Öncelikle L tuşu ile (soldaki kontrol tuşu) ile bilardo sopasının yönünü belirlemeniz gerekiyor. Ardından LT tuşuna basılı tutarak L tuşu ile hassas bir yönlendirme verip vurulacak topun yönünü tayin edebilirsiniz. Aynı şekilde RT tuşuna basılı tutarak R tuşu ile (sağdaki kontrol tuşu) beyaz topun vuracağınız topa değdikten sonraki yönünü tayin edebilirsiniz.

Daha sonra A’ya basarak sonraki ekranda tüm bu işlemleri yine yapabileceğiniz gibi bu sefer yapmanız gereken topa vurma hızını belirlemek. R tuşunu aşağıya ve yukarıya iterek hızı belirledikten sonra yine A’ya basmanız gerekiyor. Artık topa vurma anındayız. R tuşunu aşağıya çekip top belirlediğiniz hız noktasına ulaşınca R tuşunu yukarı çekip vuruşu yapabilirsiniz.