Craft The World inceleme

Craft The World, Devokir Entertainment’in geliştirdiği sandbox türü bir inşa etme oyunudur. Oyunun oldukça iyi bir yan görüş perspektifi var. Kontrol etmeniz gereken birden fazla karakteri rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Tehlikeli canavarlarla dolu bir yerde, kaynak toplayıp, canavarlarla savaşıp, karakterlerinizin hayatta kalabilmesi için yiyecek sağlayıp, silah, barınak ve eşya inşa edeceksiniz.

Craft The World inceleme

Bu oyunu türünün içinde benzersiz kılan şey, çoğu zaman karakterinizi doğrudan kontrol etmemenizdir. Esasında istediğiniz karakteri hemen kontrol edebiliyorsunuz, ancak karakterler genel anlamda akıllı bir yaşam formu olarak kendi kendine bazı eylemleri gerçekleştirebiliyor. Buna göre, karakterleriniz bir düşman geldiğinde düşmana karşı saldırıya geçer ve bir kaynak toplanacağı yerde kendisi toplamaya başlar. Bununla birlikte, zamanı geldiğinde kullanabileceğiniz birçok malzemeye sahip olacaksınız.

Oyuna tek bir cüce ile başlarsınız, kabileniz seviye atladıkça çoğalır. Zengin kaynaklı bir gezegende geliştikçe barınaklar yapacaksınız, kaynakları toplayıp hayatta kalmanız için güçlü bir savunma hattı oluşturmak üzere çabalayacaksınız. Oyunun kontrolü de oldukça kolaydır. Cüceleri seçip komut verebilirsiniz. İsterseniz doğrudan da kontrol edebilirsiniz.

Craft-The-World-inceleme-1

İlk evinizi inşa etmek biraz kafa karıştırıcı olacak. Oyunun ilk birkaç dakikasında bir tür konut inşa etme ve yerleştirme talimatı ile bir totem eşyası verilir. Ancak ilk başta konut malzemeleri bulunmuyor, bunun kilidini açmak için çok sayıda araştırma yapılması gerekiyor. İlk aşamada üstünde kapak olan bir yeraltı ini yapabilirsiniz.

Oyunun inşa etme sistemi oldukça basit tutulmuş. Belli malzemeleri bir araya getirip malzemeleri inşa edebilirsiniz. Belli malzemeleri inşa ettikten sonra seviye atladıkça yeni malzemeleri de inşa edebilirsiniz. Oyunda büyüler çok güçlü sonuçlar yaratıyor. Harcanan mana miktarı da fazla değil.

Craft-The-World-inceleme3

Oyunca canavarlar yavaşça ortaya çıkıyor. Bu da oyunu bir nevi kule savunması mantığına getiriyor. Oldukça eğlenceli bir oyun ortaya çıkmış.