Wolfpack inceleme

Wolfpack erken erişimdeki gerçekçi bir U-bot simülasyonudur. U-bot, 2. Dünya Savaşında; Almanların, müttefiklerin atlantik üzerindeki denetimlerini ortadan kaldırmak için kullandıkları denizalti gücüne denir.

Oyun Steam üzerinden PC platformu için 15 Mart 2019’da piyasaya sunuldu. Özellikle takım çalışmasına göre çok oyunculu simülasyon olarak oluşturulan Wolfpack, dört oyuncunun U-bot’ta bir istasyon yönetmesine izin verecek. Oyuncuların gemiyi kontrol etmek ve görevlerinde başarılı olmak için işbirliği yapmaları gerekecek. Oyuncular denizaltının içinde serbestçe dolaşabilir ve köprü ve ileri güverteye erişebilirler.

Wolfpack inceleme

Önceki denizaltı simülasyonlarından farklı olarak Wolfpack, valflerin, kolların ve kontrollerin elle etkileşimi yoluyla oyuncuların prosedürel olarak yönetmesi için tasarlanmıştır. Her oyuncunun görevlerinde ciddi olması ve sorumlu bir tutum göstermesi gerekecektir.

Herbirinin kendi amaçları ve görevleri olan dört adet meslek var: Kaptan, Baş Mühendis, Radyo / Radar operatörü ve Gezgin.

Kaptan gözlemi yönetir, kesişen taktikleri belirler, periskopu çalıştırır ve diğer oyuncuları etkili bir dövüş makinesine dönüştürmek için uygun komutları verir. Hedef kimliği ve direk yüksekliğini doğru şekilde tahmin etmek için Ship ID kitabını ve menzili ölçmek için periskop stadimeter’ı kullanacaktır. Yay verilerindeki yatağı, menzili, hızı ve Açı’yı Torpido Veri Bilgisayarına bağlı Navigator’a besleyecektir.

Kaptan, diğer üç mürettebatı da tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yönetir. Mürettebat, Kaptanın yargı ve eylemleriyle yaşar ve ölür, çünkü yalnızca düşmanı kaptan görebilir. Kaptan, teknesinden ve ekibinden sorumlu olacak. Düşmanı ezmek ve deniz altısını eve getirmek için iyi bir karar verici olması ve agresif taktikler kullanması gerekecek.

wolfpack-inceleme-2

Baş Mühendis, Kaptanın komutlarını rota, derinlik ve hız için uygular. Dizelleri yönetir, batarya yüklenir ve şarj eder. Baş Mühendis, denizaltını denize dalmak veya periskop derinliğinde tutmak için birçok etkinliği koordine etme becerisini geliştirmesi gerekecektir.

Wolfpack’de dalış “C” tuşuna basmak kadar kolay değildir. Birçok prosedür vardır. Sonunda, Şef MBT havalandırma vanalarını kapatacak ve derinliği Kaptan’a bildirecektir. Tekneyi periskop derinliğinde sabit tutmak ve yakınlarda arama yapan destroyerler beceri ve sinir gerektireceklerdir.

Wolfpack’ta Denizaltı ile dalmak

  1. Telgraf kullanarak dizelden elektrik motorlarına geçiş yapın ve ilerideki kanatları ayarlayın
  2. Alarm zilini susturun
  3. Kanatlar sert ileri, ortadakileri arkaya doğru
  4. Ana balast tanklarında deniz suyuna izin veren havalandırma valflerini el ile açmak
  5. Negatif tankta deniz suyuna izin veren havalandırma valfini elle açın
  6. Denizaltı için 8 ila 15 derece arasında bir aşağı açı oluşturmak
  7. Denizaltı pruvadan aşağıya indiğinde, aşırı aşağı açının önlenmesi için derhal arka dalış düzlemini uygun şekilde yukarı ayarlayın
  8. Negatif tank için hava tahliye vanasını ve dalışı kontrol etmek için hava tahliye vanasını kapatın
  9. Sonunda, MBT havalandırma vanalarını kapatın ve derinliği Kaptan’a bildirin. Tekneyi periskop derinliğinde sabit tutun.

Radyo / Radar operatörün de elleri dolu olacak. Denizaltı suya battığında, Kaptan ve mürettebatın kulakları olur. Radyo /Radar oyuncusu, hidroelektrik telefonundaki kişileri dinleyecek ve bu bilgiyi Kaptan’a iletecektir. Kaptan, bir sorunla ilgili çözüm bulmaya odaklandığında, Radyo / Radar oyuncusu çok önemlidir.

Ancak bir destroyerin yaklaştığını o söyleyebilir. Yüzeydeyken radyo yayınlarını tarar. Kodlanmış Müttefik mesajlarını çözmeyi deneyebilir. BdU’dan gelen emirleri çözecek bir de Enigma’sı var. Ve telsiz yayınlarına dayanarak düşmanı bulmak için Yön Bulucu teçhizatını kullanacak.

wolfpack-inceleme-3

Son görev ise Gezgin. Çok önemli bir rolü var ve Torpido Veri Bilgisayarını (TDC), hedef hesaplamalarını ve torpido durumunu yönetiyor. Manuel haritayı günceller ve Kaptan’ın konumlarını ve bilinen gemilerdeki konumlarını bildirir. Navigator su yüzüne çıktığında köprünün üzerinde duracak ve gemileri batırmak için silahı kullanacak. Ek olarak, Gezgin hasar kontrolünü gerçekleştirir.

Wolfpack, ayrıca oyuncuların beş denizaltı ile gerçek wolfpack savaşları için diğer U-botlarıyla beraber çevrimiçi olarak mücadele etmelerine imkan tanıyor.