Warhammer 40,000: Mechanicus inceleme

Son yıllarda sıklıkla çıkan Mechanicus tarzı oyunlarla Warhammer evrenini keşfetmeye devam ediyoruz. Teknoloji ve dinin tuhaf bir gotik birleşimine sahip olan Mechanicus, Warhammer 40,000’in harika bir halini ortaya koyuyor.

Imperium’un baş bilimcileri, bilime dini bir kült, soylu gelenek ve dogma gibi icat ve merakmış gibi davranırlar. Mechanicus bu sıra dışı fraksiyonu, sıra tabanlı bir taktik oyuna çevirir ve bunu harika karakterlerle süsler.

Hikaye, her görevi sürekli olarak tartışan bir grup üst düzey teknoloji rahipinden oluşuyor. Hepsi olağanüstü derecede ilginç karakterlerdir: Scaevola, uzaylı teknolojisini kurtarmak için heyecan duyuyorlar. Dindar Videx ise güce inanmaz ve Imperium dogmaları dışında nerede bir dogma varsa yok edilmesi gerektiğini düşünür. Bu arada liderleri Faustinius onların duygularını karantinaya alır ve sadece uygun olduğunda hissetmelerini sağlar.

Warhammer 40,000: Mechanicus inceleme

Mechanicus, 40k’nın garip hiziplerinden bir başkasıyla daha derinlik kazandı, Necronlar: yaşamı hor gören zamanın başından itibaren Mısır temalı terminatörleri uykudan uyandı. Teknik rahip’in görevi, Nekronlar tam olarak uyanmadan önce mezarı araştırmak ve sürekli bir tikleme saati bu gerçeği hatırlatmaktadır. Görevlerin kendisi mezarlara yapılan bir dizi baskından oluşuyor. Odadan odaya keşifler yaparsınız, her birince kendi maceranızda yer alırsınız. Bu haritalar üstü aşama Mechanicus’un en zayıf yönü, bu odalarda sunulan seçenekler nadiren ilginç ve sonuçları oldukça keyfi görünüyor ve sonuçta her dövüş arasında tam bir geçiş alanı oluşturuyorlar.

Savaşta işler çok daha ilginç hale geliyor. Başta teknoloji rahipleri için ve daha sonra birkaç yükseltme işleminden sonra Nekronlar için savaşı hızlı ve ölümcül kılan bir şey yoktur. Mücadele, bir çok başka yöntemin yanı sıra, cesetleri tarayarak kazanılabilecek cognition denen para birimi etrafında döner ve daha fazla hareket veya daha güçlü eylemler gibi şeylere harcanabilir.

Warhammer-Mechanicus-inceleme-1

Teknik rahiplerimden biri bir balta ve bir sürü yakın dövüş ekipmanı ile donatılmıştı. Cognition’larını çoğunlukla ekstra bir harekete harcadı, bazen bir robotun suratına vurmak için haritanın uzunluğunu atlattı. Başka bir güçlü silah, robotları kovmam için cognition harcamamı gerektiriyordu, bu da grubun cognition arzını sürekli olarak yenilemek için bir dikilitaşın yanında durmasını gerektirdi.

Warhammer 40,000: Mechanicus nasıl oynanır?

Cognition’ların kullanılabileceği bir başka şey de asker toplamaktır. Teknoloji rahiplerinden farklı olarak, bu birimler üst seviyeye getirilemez ve özelleştirilemez: savaş ortasında savaş alanına atılırlar ve sadece hareket etmek ve saldırmak gibi basit eylemler gerçekleştirebilirler. İlk başta, mevcut tek birlik, teknoloji rahiplerine isabet eden çoğunlukla var olan zayıf askerlerdir, ancak daha sonra, büyük Kastelan robotlarına kadar, daha güçlü varyantların kilidi açılmaktadır.

Teknoloji rahipleri inanılmaz derecede özelleştirilebilir. Her biri çeşitli garip takozlar, robotik kollar, silahlar ve diğer teçhizat takabilir ve uygun gördükleri şekilde karıştırmak ve eşleştirmek için altı beceri ağacına sahiptir. Ağır bir şekilde Explorator (yakın dövüş), Dominus (kuşatma) ve Enginseer (sağlık) ‘a gittim, fakat birçok başka seçenek vardı.

Warhammer-Mechanicus-inceleme-3

Necron uyanma zamanlayıcısının %30’a varan orana çıktığı zaman, teknoloji rahiplerim o kadar hizalıydı ki, tek bir vuruşta Necron’ları yıkıyorlardı. Bu büyük bir sorun değil – Kazanırken hala eğleniyordum,. Buna ek olarak, serserilerin sersemletme aşkı, beni Warhammer 40.000’e geri döndüren şeydi: Mechanicus, son yıllarda gördüğümüz orta halli Games Workshop tabanlı oyunların üzerine koymuş.