Air Missions: HIND inceleme

Air Missions: HIND, Rus Mi-24 Hind helikopteri olarak oynamanızı ve “Uçan Tank” olarak gökyüzünü yönlendirmenizi sağlayan, taktiksel bir uçuş savaş simülatörüdür. Oyun 10 yıldan fazla operasyon geçmişine sahip Slovakya merkezli bağımsız bir oyun geliştirme şirketi olan 3DIVISION tarafından geliştirildi.

Air Missions: HIND, Rus Mi-24 Hind helikopterini kullanmanıza izin veren, taktiksel bir uçuş savaş simülatörüdür. Ruslar tarafından “Uçan Tank” olarak adlandırılan helikopter ağır zırhlıdır ve büyük bir AAM, MCLOS, SACLOS, S-5, S-8, S-13 ve S-24s füze ve roket silahlarıyla donatılmıştır.

Air Missions: HIND inceleme

Bu “Uçan Tank” a pilotluk yaparken düşmanı AA (Anti-Air) çıkışlarını imha ederek, zırhlı tanklarla ve hatta bir helikopterle savaşarak, bir dizi görev ve hedefle düşmanı yenmeye çalışacaksınız.

Şu anda oyunda sadece 15 görev mevcut. Ayrıca oyunu hem çok oyunculu hem de tek oyunculu oynayabiliyorsunuz. Bu görevler boyunca, Mi-24 “Uçan Tank” Helikopteri ile başlıyorsunuz ve tank ve piyade çıkarmadan düşman helikopterleriyle savaşmaya kadar çeşitli hedeflerle mücadele ediyorsunuz. Her oyuna başlamadan önce, helikopterin dış görünüşünü ve silahlarını özelleştirmeye izin verilir.

MCLOS, SACLOS, S-5, S-8, S-13 ve S-24 de dahil olmak üzere çok çeşitli silah seçenekleri var. Seçtiğiniz iki ayrı silahı, helikopterinizin kanadına yerleştirebilirsiniz, ayrıca imleç kılavuzlu makineli tüfek, helikopterin önüne monte edilmiş durumda.

Helikopterin perspektifi, tam 3. kişi görünümü şeklinde, ancak 1. kişi ve serbest görünüm dahil olmak üzere çeşitli modlarda bulunabilir. 3. kişi görüşü ile, helikopterin farklı açıları arasında geçiş yapabilir ve genellikle esas olarak uçmaya odaklandığınızda kullanılır. 1. kişi görüşü manzaraları hedeflerken ve bir düşmanı hedeflerken son derece yararlıdır, ancak çevrenizdeki görüş kaybı nedeniyle sizi uçarken sınırlayabilir.

Air-Missions-HIND-inceleme-1

Serbest bakış esas olarak silahınızı ve / veya güdümlü füzeleri hedeflemek için kullanılır ve tipik olarak gezinip taşınırken, bunun en büyük avantajı, nişan almak ve ateş etmek için yüzde 100 açık ekran olmasıdır; ancak olumsuz yanı ise, yine çevresel görme kaybıdır. Bu nedenle, helikopteri görev boyunca uçururken görüşler arasında geçiş yapabilmeniz son derece önemlidir.

Air Missions: HIND helikopteri uçurmak

1. Oyunun en önemli kısımlarından biri de helikopter kontrolü. Helikopterinizi doğru şekilde çalıştırıp uçuramadığınız sürece, düşman hedeflerine ulaşmayı bekleyemezsiniz. Helikopterin büyüklüğü ve ağırlığından dolayı, irtifayı çok hızlı kaybetmek veya çok fazla momentumlu olarak bir hedefe yaklaşmak, helikopterinizin çarpmasına neden olabilir.

Air-Missions-HIND-inceleme-3

2. Oyun boyunca, göreve bağlı olarak, cephaneyi israf etmemeniz çok önemlidir. Yaptığım görevlerin birçoğunda cephaneyi aşırı kullanmam nedeniyle tükettim ve kalan düşmanları yok edemedim. Bu yüzden her atışta bir öldürme veya en azından bir vuruş elde ettiğinizden emin olun ve az mühimmat kullanın.

3. Bir görevden önce verebileceğiniz en önemli kararlardan biri silah seçimidir. Seçilen görev için uygun silahlara sahip olmadan aşırı derecede dezavantajlı olabilirsiniz ve çok zor bir seviyede yeniden başlamanız veya oynamanız gerekebilir.

Air Missions: HIND helikopteri indirmek

Aslında çok kolay olsa da ilk başta size zor gelebilir ve helikopteri patlatabilirsiniz. İniş noktasına gelince G’ye basarak tekerlekleri açın. S’ye basarak irtifa kaybedin ve yere yaklaşınca otomatik iniş kilitlenecek. O anda S’ye yavaşça basarak indirmeye devam edin. 1’e basarak burnu düz hale getirin.

Air Missions: HIND silah türleri

AAM AAM veya Havadan Havaya Füze “it dalaşları” sırasında kullanılır ve oyunda helikopterlere kilitlenmek ve kovmak için kullanılan bir yöntemdir.

MCLOS Görüş hattına MCLOS veya Manuel komutu, uçuş sırasında imlecinizi takip edecek olan fare kontrolüyle yönlendirilen bir füzedir.

SACLOS SACLOS veya görüş hattının yarı otomatik komutu, farenizi veya imleci bir hedefe yönlendirerek yönlendirilen bir füzedir. Uçuş sırasında imlecin füzenin başarıyla vurulması için hedefe yönelik kalması gerekir.

S-5 Sovyet Hava Kuvvetleri tarafından kara hedeflerine karşı yaygın olarak kullanılan hafif bir roket. Piyadelerin çıkarılmasında son derece etkili fakat zırhlı araçlara karşı iyi değil. 3-4 km menzile sahiptir.

S-8 Sovyet Hava Kuvvetleri tarafından da yaygın olarak kullanılan daha kuvvetli bir roket, genellikle daha ağır zırhlı birimler için daha ağırdır ve S-5’ten daha az roket taşıyabilir, ancak daha uzun 6 km menzile sahiptir.

S-13 Sovyet Hava Kuvvetleri tarafından sertleştirilmiş uçak barınaklarına, bunkerlere ve hap kutularına nüfuz etmek için kullanılan son derece güçlü bir roket. 3 km menzile sahiptir ve bir helikopterde S-8’den daha az yer bırakır.

S-24 Oyunda bulunan en güçlü roket, bu Sovyet Hava Kuvvetleri tarafından ağır birimler, binalar ve sığınaklar çıkarmak için kullanıldı. Menzil 3 km’dir ve ağırlığından dolayı bir helikopterde S-13’ten daha az yer bırakır.

Silah Silah esasen helikopterinizin yanına monte edilmiş ekstra bir tabancadır, piyade birimleri ile mücadelede son derece etkili olabilirler ve cephane delme mermileri kullanılıyorsa, tanklara karşı kullanılabilirler.

Grafikler bir oyunun en önemli parçalarından biridir ve özellikle bu tip gerçekçi hava simülatöründe çok önemlidir. Şimdi, bu oyunu oynarken, helikopterin kendisinde ve çevresindeki arazi ve düşmanların çoğunda bulduğum detaylara gösterilen dikkat nedeniyle, grafiklerden oldukça keyif aldım. Oyunun tarzını gerçekçi buldum, en azından uzaktan. Sadece bunlarla da sınırlı değil, aynı zamanda mevcut olan birçok silahtaki SFX de oldukça zevkli ve oyuna gerçekten silahlı bir helikopter sürdüğüne inanmana yol açacak bir yetenek katıyor.