Empyrion – Galactic Survival inceleme

Empyrion – Galactic Survival, Eleon Game Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan açık dünya ortamında uzayda hayatta kalma macerasıdır. Çeşitli gezegenleri keşfetmek, fethetmek veya sömürmek için güçlü gemiler, güçlü uzay istasyonları ve geniş gezegensel yerleşimler etmeye izin verir. Oyunun başında kaçış poduyla bir dünyaya iniş yaparken kendini bulacaksınız.

Oyunda insanlarla, uzaylılarla ve biyolojik tehlikelerle savaşıp, gizli tehlikelerle dolu düşmancıl bir galakside hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. İsterseniz yalnız bir kurt gibi tek kişi olarak, veya arkadaşlarınızla takım olarak güneş sistemini fethetmek için oynayabilirsiniz.

Empyrion – Galactic Survival inceleme

Öncelikle bir üs oluşturmak için iyi bir yer bulmanız ve bu amaca ulaşmak için gerekli malzemeleri toplamaya başlamanız gerekir. Tabii ki, tüm bunları gerçekleştirirken uğraşmak zorunda kalacağınız kötü canavarlar olacak, ama genellikle bu kadar büyük bir sorun oluşturmaz. Bir üs kurmakta başarılı olursanız, hovercraft gibi kara taşıtları ya da kendi uzay aracınızı inşa etmeye başlayabilirsiniz.

empyrion-galactic-survival-inceleme-1

Empyrion’u özel kılan şey, ilk inşa edeceğiniz geminizin kokpitine atladığınız ilk seferdir. Gerçekten ne olacağını bilmiyorsunuz. Geminizin bileşenlerini eğer doğru bir şekilde bir araya getirdiyseniz; merakınızın sonunda güzel bir gemiye sahip olduğunuzu göreceksiniz. Oyun ilk çıktığında evren çok büyük değildi. Bu nedenle bulunduğunuz dünyayı ve etrafındaki gezegenleri kısa bir sürede keşfedebiliyordunuz. Zamanla oyun geliştirildikçe gezegenlerin boyutları büyüdü. Oyunu ilk zamanlarında oynayanlar hatırlar, gezegen boyutlarındaki değişim gözle görünür seviyede.

empyrion-galactic-survival-inceleme-2

Empyrion – Galactic Survival üs ve gemi inşa etmek

Diğer heyecan verici yeni değişiklikler arasında rasgele güneş enerjisi sistemleri, oynayışa göre arazi yaratılması, daha fazla çeşitli biyomlar, çeşitli yeraltı katmanları (tabakalar), iyileştirilmiş arazi dokuları, yoğun bitki örtüsü, gelişmiş AI davranışları ve çok daha fazlası sayılabilir. Basitçe söylemek gerekirse, oyunun gelişimi uzay hayatta kalma hayranlarına Empyrion’un gerçekte ne olabileceğini gösterdi.

empyrion-galactic-survival-inceleme-4

Oyunda hayatta kalmaya çalışırken, soğuk dayanıklılığınızı etkileyebilecek bir faktör oalrak karşınıza çıkacak. Yiyecek ve temel kaynakları araştırırken, etrafa koştururken oyunun başlarında daha çabuk acıkacaksınız. Ayrıca kendinizi kısa sürede aç canavarların arasında bulabilirsiniz, ve onlardan kaçmak gerçekten çok zor. Basit yaratıklarla karşılaşırsanız hemen zıplayın, ama örümcek benzeri dev yaratıklar görürseniz hemen kaçın.

empyrion-galactic-survival-inceleme-5

Diğer yandan, oyunda üs inşası ve gemi yapımı temel olarak aynıdır ve her zaman sizde heyecan uyandıracaktır. Hulasa, eğer oynamak için harika bir bilim kurgu ve zanaat oyunu arıyorsanız Empyrion – Galactic Survival tam size göre.