XERA: Survival inceleme

XERA: Survival, 25 Mayıs 2019’da erken erişim olarak hayatta kalma oyunu hayranlarına sunuldu. 2022’de geçen çok oyunculu oyunda, aksiyon odaklı bir serüvene dalıyorsunuz. Sizinle XERA’ya dair ilk izlenimlerimizi bu inceleme yazısında paylaşacağız.

Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı Spotted Kiwi Interactive, XERA oyununu nişancı ve yağmacı oyunu olarak tanımlıyor. Kimse hayatta kalma türünü yeniden keşfetmeyi beklemesin. Ancak, oyuncular kendilerini hayatta kalabilmek için silah, cephane, yiyecek, su, tıbbi malzemeler aradıkları, affedilmez bir dünyada buluyorlar. Daha kötüsü, robot düşmanların yanı sıra insan düşmanlar da sizi bekliyor.

XERA: Survival inceleme

Yıl 2022. XERA şirketi tarafından yasaklanan ve imha edilmeyi beklerken kaçan bir prototip savaş robotunun getirdiği yıkım dünyayı kasıp kavuruyor. Ülke kaynakları üzerinde bir savaş cereyan eder. Dünyanın her tarafından ordular, paralı askerler ve savaşçılar XERA’nın yerleşkesinden geriye kalanları araştırır. Ormanın her iki tarafına birer üs kurulur. Her iki üs arasında herhangi bir anlaşma olmaz. Üslerden biri için söz konusu olan tek şey insan ırkının geleceğidir; diğeri içinse her şey para içindir.

xera-survival-inceleme-2

Ortak robotik düşmanlarınıza karşı 39 tane diğer insan oyuncularla beraber (sunucu başına 40 kişi), tek bir ortak hedefiniz var, ganimetleri toplamak. Kısaca söylemek gerekirse, önünüze çıkan her şeyi öldürün ve sonra çıkın. XERA’nın hem PvP hem de PvE’deki unsurları bir araya getirmesi gibi zorlu olan kısımdır, teoride kulağa harika geliyor ama pratikte… bu bir kan banyosu. Herhangi bir şüpheli düşmanı öldürmek için bekleyen pusudakileri göreceksiniz.

xera-survival-inceleme-3

XERA: Survival ilk izlenim ve oynanış

Oyunda şu anda, 12 silah mevcut ve hepsi de birbirinden eşsiz özelliklere sahipler. Oyunun grafikleri gerçekten oldukça iyi. Şu anki erken erişim yapısı, erken erişim sürümleri için son derece iyileştirilmiş; donma , çökme veya aksaklık yaşanmıyor. Haritalar şu anda biraz çıplak. Evler ise fazla bir şey içermiyor. Elbette oyun geliştikçe her şey yerli yerine oturacaktır.

xera-survival-inceleme-4

XERA: Survival sadece 25 Mayıs’ta piyasaya sürüldüğü için, oyuna eklenecek daha fazla içerik ve özellikle önemli ölçüde değişmesini beklemeniz gerekecek. Geliştirici şirket, XERA’nın 1-2 yıl boyunca erken erişimde kalmasını beklediklerini söylüyor. yıl. Genel olarak, oyun oynanış açısından son derece iyi.