Space Pirate Trainer inceleme

Space Pirate Trainer ile tam bir uzay korsanı olacaksınız. Dansın ritmine ayak uydurun. Uzay korsanı olarak ihtiyaç duyacağınız tüm silah ve aletlere sahip olarak acımasız droidlere karşı savaşın. Yine de gelen bazı lazer saldırılarından kaçınmak için atlamanız gerekebilir. Silah her zaman tek çözüm değildir. Çünkü kalkanları kullanman seni üst sıraya çıkarmaz. Patlayıcılarınızı alın, spor ayakkabılarınızı giyinin ve dans etmeye başlayın.

Space Pirate Trainer, SteamVR/HTC Vive, Valve Index, Oculus Touch ve Windows Mixed Reality desteğine sahiptir. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı I-Illusions şirketi oyunu sürekli geliştiriyor. Oyun Nisan 2016’da HTC Vive için orijinal bir lansman gerçekleştirdi ve Aralık 2016’da Oculus Touch’a geldi.

Space Pirate Trainer İnceleme

Dünyanın her yerindeki VR hayranları tarafından beta biçiminde oynanan oyunun erken erişim dönemi Ekim 2017’de sona erdi. Birçok yeni ilave özellik ve geliştirme alan oyun tam sürüm olarak yayınlandı. 2017’den bu yana geçen 2 yıla yakın zamanda Space Pirate Trainer tahtını korudu ve VR hayranları tarafından beğeniyle oynandı. Sizler için bu muhteşem VR nişancı oyununu inceledik.

Her iki taraftan çok sayıda dalga gönderimi mevcut. Diğer nişancı VR oyunlarına çok benzeyen yapısıyla oyun size tanıdık bir oynanışa sahip görünecek. Tasarım ve oyun mekaniğini öğrenmek oldukça kolay ev karmaşık değil. Bu nedenle birçok yeni VR oyuncusu tarafından hayranlıkla oynanıyor. Oyundaki silahlar tabanca, av tüfeği, lazer, el bombası fırlatıcı ve birkaç diğer silahın güzel bir karışımıdır, her biri düşmanlar bir araya geldiğinde veya mesafe içindeyken olduğu gibi belirli senaryolara uygundur. Düşmanın droidleri size lazerle ateş edebiliyor. Her biri belirli yetenekte droidlerle karşılaşacaksınız. Mesela Hex Droid’ler sadece size ateş ederken vurulabilir.

space-pirate-trainer-inceleme-1

VR oyunu deyince ben bazen kendimden geçiyorum. O başlıkları takınca gerçek dünyadan kopuşun tadına varıyorum. Girdiğiniz dünyada hiçbir şey için endişelenmeye gerek yok. Harika bir sanal evrendesiniz. Space Pirate Trainer de sizin antrenörünüz olacak. Artık siz de bir uzay korsanısınız. Droidlere nişan alırken sizi vurmalarına izin vermeden onları avlamalısınız. Oyun kısa sürede en popüler VR nişancı oyunlarından biri haline geldi.

Oyunun konsepti çok basit. Her bir elinizde bir tabanca (veya kalkan, daha sonra elde edilir) tutun ve olabildiğince hızlı şekilde havadan mümkün olduğunca çok sayıda droidi vurun. Tabancalarınız çeşitli atış modlarına sahiptir – tek atış, nabız, ışın, saçılma, ray, el bombası ve benzeri – anında çalıştırılabilir.