Breathedge inceleme

Benim gibi hayatta kalma oyunu tiryakilerine hitap eden Breathedge, sizi temel araçlarla birlikte bir hayatta kalma mücadelesinin içine atıyor. Tehlikeli bir uzay ortamında geçen oyun, muhtemelen kendinizi bulmak isteyeceğiniz en az dost canlısı bir ortam. Çok soğuk ve kuru bir atmosferdesiniz, yani orası uzay, başka bir ortam bekleyen yoktur herhalde.

Breathedge inceleme

Hayatta kalmak için yiyecek, su ve ölmeyecek kadar donmamaya ihtiyacınız olacak. Bu sırada kurtarma ekibiyle de irtibat kurmaya çalışmanız gerekecek. Giysinizde oldukça limitli oksijeniniz olacak. Bu da, küçük mekiği ancak kısa süreli yolculuklar için terk edebileceğiniz anlamına geliyor. Bu, oyunun en sinir bozucu kısmı; nefes alma durumunu iyileştirmenin yolları ve araçları olmasına rağmen, uzayın derinliklerinden ihtiyacınız olanı almaya çalışırken her zaman acele etmek zorunda kalacaksınız.

breathedge-inceleme-2

Metal, buz, elektrikli ekipman parçaları, bazı endişe verici biyolojik maddeler ve neredeyse alanın kendisi kadar ölümcül olan birkaç şeyden fazlasına hayatta kalma mücadelenizde ihtiyacınız olacak. Tahmin edeceğiniz gibi, jetpack ve çekiç gibi daha ayrıntılı cihazlar oluşturmak için bu şeylerin bir teknoloji ağacında birleştirilmesi ve yönetilmesi gerekiyor.

breathedge-inceleme-3

Breathedge: Uzayda hayatta kalmak

AI kıyafeti, kazıp attığınız enkaz ile ilgili arka plan parçalarını dolduran bir çeşit anlatıcı gibi davranır. Bugünlerde yapay zeka ile oynanan neredeyse tüm oyunlarda görüldüğü gibi, bu hem alaycı hem de biraz acımasız. Oyun grafikleri genel olarak hoştur, hem daha geniş alan hem de arayüz / ekipman elemanları iyi oluşturulmuş.

Oyun Steam’de 13 Eylül 2018’de erken erişime açıldı. Erken erişimde olmasına rağmen Steam’de 3 binden fazla yorum alan oyun, 10 üzerinden 9 puanla harika bir beğeniye sahip. Oyun 25 Şubat 2021’de tam sürüm olarak yayınlandı.