SUPERHOT VR İnceleme

Çoğu VR oyunu, gerçekte insanı orada olduğuna inandırmada güçlük çeker. Ancak, çok sayıda ödül kazanan SUPERHOT VR için bu durum değişiyor. Basit poligonal görseller sayesinde, arka plandaki sesler, beyaz bir oda ile gerçeküstü hissettiriyor. Tuhaf ve sürükleyici bir VR deneyimi yaşamaya hazır olun.

SUPERHOT, VR deneyimine yeni başlayanlar için en uygun oyunlardan biridir. SUPERHOT VR, oyunculuk yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz oldukça iyi bir oyun. Öyle ki zarif bir vahşete sahip bir dünyada olduğunuzu düşünün. Her yönden odaya doluşan düşmanlar, havada süzülen bir düzine mermi ile mücadele ediyorsunuz. Aslında oyunun VR olmayan halini gözümüzün önüne getirdiğimiz vakit, oyunun baştan aşağı sanal gerçekliğe özel yenilendiğini görüyoruz.

SUPERHOT VR İnceleme

25 Mayıs 2017’de piyasaya sürülen SUPERHOT VR, Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality desteğine sahip. Ayakta oynanan oyun, takip edilebilir kontrolcüler vasıtası ile kontrol edilebiliyor.

Oyun ilerledikçe karşınıza yeni silahlar, eşyalar ve mekanikler çıkacak. Her seviyede hedefiniz sizi öldürmek isteyen kırmızı kristal düşmanlar olacak. Onları yüzlerinden vurun, ölsünler.

superhot-vr-inceleme-1

İlk başta gelen düşmanlara yumruk atarak hayatta kalma mücadelesine başlıyorsunuz. Ardından işler biraz daha ilginçleşmeye başlar. Düşmanlar silahlanmaya başladıkça, önceliği onlara vereceksiniz. Açıkçası son derece stresli bir deneyim sizi bekliyor. Etrafınızın çevrili olması ne demek. Ve daha fazlası da geliyor olacak.

superhot-vr-inceleme-3

SUPERHOT VR nasıl oynanır?

Birçok yönden, SUPERHOT VR’yi olduğundan daha karmaşık hale getirmek mümkünken; her bölüm, tüm zamanların en iyi aksiyon sahnelerinin bir maratonunu izliyormuş gibi, oyunun felsefesinin mükemmel bir şekilde dengeli ve mükemmel bir sunumunu hissediyor.

Ve SUPERHOT VR’ın özünde olduğu gibi iyi bir bulmaca oyunu gibi, ayrıca birinci şahıs aksiyon oyunu olarak tatmin edici bir zorluğu var. Sonuna kadar terleyeceksin ve muhtemelen oynamaya başladıktan sonra oldukça fit bir zinde vücut kazanacaksın.

superhot-vr-inceleme-4

SUPERHOT VR, sizde tam bir adrenalin enjeksiyonu etkisi yaratacak. Baştan sona her aksiyon filminin ekranından çıkmış bir fanteziyi oynuyor gibi hissedeceksiniz. Biz oyunu Steam’deki sürümünde ve Windows Mixed Reality ile denedik.

SUPERHOT VR şu anda Steam’de 39 TL, Oculus Home Store’da $24.99, PlayStation Store’da 114 TL ve Microsoft Store’da 71.25 TL karşılığında satın alınabilir.