Ymir inceleme

Ymir, taş devrinde başlayan bir Pigmen uygarlığını geliştirdiği bir şehir kurma ile stratejinin birleştirildiği 4X çok oyunculu bir oyunudur.

Oyun 2 ana arayüze ayrılmıştır: bir dünya haritası ve bölgesel görünüm. Her bir dünya döşemesi, oyuncular tarafından keşfedilebilen, yerleştirilebilen ve inşa edilebilen, prosedürel olarak oluşturulmuş benzersiz bir izometrik bölgeyle eşleşir. Her birinde oyuncular bölgenin iklimine, rahatlamasına ve bitki örtüsüne bağlı olarak cevher, hayvan veya bitki gibi rastgele kaynakları bulabilirler.

Ymir inceleme

Ymir oldukça karmaşık bir konsepte sahip bir şehir inşa oyunudur. Ymir aynı zamanda 4X strateji oyunudur. Tek oyunculu veya çok oyunculu oynanışa sahip. Bölgenizde kabilenizin şehrinizi yönetmek ve inşa etmek için çok zaman harcayacaksınız. Aynı zamanda etrafı gezdiğinizde, keşfetmek ve genellikle yeni şeyler bulmak için çabalayacaksınız.

Küçük bir kabileyle başlayacaksın. Kabileniz, iyi bir bölgede yer alırsa işiniz daha kolaylaşır. Bir dizi görevleri yapmanız gerekecek. Görevleri tamamladıktan sonra oyun doğal akışında ilerleyecektir. Ymir’in nispeten yavaş bir oyun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bu yavaşlığı oldukça haz verici olarak tanımlayabiliriz. Vereceğiniz komutlar ve yapacağınız ayarlamalara göre küçük domuz çiftliğiniz yavaş yavaş işlemeye başlar.

ymir-inceleme-1

Olaylar zamanla gelişecek, araştırma seçenekleri, çeşitli olaylarda seçimlerinizi yapabilir ve ne olacağını görebilirsiniz. Seçimleriniz bu arada acımasız sonuçlara yol açabilir. Ymir dünyanız sürekli büyüyor ve zamanla imparatorluğunuzun daha da büyümesini ve değişmesini izliyorsunuz. Yönetilmesi gereken bir ekonomi, sürdürülecek araştırmalar, yürürlüğe girecek politikalar, yönetilecek ordular ve rol ve sorumluluklar atamak için bütün bir nüfus var önünüzde aslında.

Oyun grafikleri çok üst düzey görünmeyecek gözünüze. Ancak temel olarak amaca hizmet eder. Domuzlar karikatür gibi görünecek. Oyunda hoş bir arka plan müziği var. Kullanıcı arayüzü oldukça karmaşık. Belki biraz düzenlenebilir.

Ancak, Ymir hala geliştirilen erken erişimde olan bir oyundur. Fakat eğer bir strateji oyunu aşığıysanız, bu oyunun gelişimine dikkat etmelisiniz. Bir gün, evden çalışmanın veya faydalı bir şeyler yapmanın sıkıntısını kırmak için kendi küçük domuz dünyası dikkatinizin dağılmasına neden olabilir.

Ymir şu anda Steam’de erken erişim olarak mevcut ve Thibaud Michaud tarafından yayınlandı.

ymir-inceleme-2

Ymir özellikleri

Ymir temel özellikleri; kıyafet giymiş domuzlar, yerel veya kalıcı sunucularda çok oyunculu oyun, zorlu bir şehir kurma deneyimi için karmaşık sosyo-ekonomik simülatör, Taş çağından demir sonrası döneme kadar yüzlerce teknikle teknolojik gelişme, her bölgenin rastgele ve benzersiz olması, tamamen prosedürel dünyalar mevcut.

Oyuncu ticaretini teşvik etmek için her biri kendine özgü kaynakları olan 7 biyom antlaşmalar (geçiş hakkı, vergiler, ödemeler, ticaret anlaşmaları…) ve oyuncular arasındaki ticaret yollarını kurmak için ileri diplomatik ve ekonomik araçlar ve gerçek zamanlı savaşlar.

ymir-inceleme-3

Ymir oyuncu modları

Gerçek zamanlı mod: tek başına veya birkaç arkadaşla oynanır, tüm oyuncuların daimi varlığı olmalı ve birkaç oyun seansında durdurulup / devam edilebilecek “klasik” bir mod şeklindedir.

Kalıcı mod: Oyuncular çevrimdışı olduğunda ve eylemlerin gerçek zamanlı modda olduğundan çok daha fazla zaman aldığı durumlarda, oyun sunucusunun her zaman 7/24 çalışmaya devam edeceği, “MMO” modudur. Birkaç hafta süren oyunlarla, günlük olarak maksimum sayıda oyuncu ile oynanması önemlidir.