Hell Let Loose inceleme

Birinci şahıs nişancı oyunları kategorisinde çok sayıda oyun mevcut. Geliştirici Black Matter ve yayıncı Team17’nin II. Dünya Savaşı temalı Hell Let Loose oyunu ise listeye katılan son oyun oldu.

Hell Let Loose, piyadeler, tanklar, toplar ve ilerleyen cephelerle 100 oyunculu açık savaş deneyimi sunan bir oyunudur. Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor olan benzersiz kaynak tabanlı stratejik meta oyun temellidir.

Hell Let Loose inceleme

Hell Let Loose, her takımdaki oyuncuları, her biri kendi yükü ve takım içinde sahip olacağı işlevleri olan farklı rollere böler. Oyuncular altı birime ayrılmıştır ve haritadaki pozisyonları, rollerini gösteren küçük belirteçlerle gösterilir. Oyunun taktiksel doğasını göz önünde bulundurarak, her birimin, düşman takımı kuşatmak, tuzak kurmak, gelen birimleri önlemek için dikkat çekici noktalar bulmak ya da piyade ünitenizle ateş açmak için kullanabileceği noktaları bulma işlevi vardır. Mevcut roller, düzenli tıp ve mühendis rollerinden mürettebata, tank komutanına ve hatta anti-tank’a kadar değişmekte ve toplam on dört eşsiz pozisyonda toplanmaktadır.

hell-let-loose-inceleme-2

Bununla birlikte, açıklamalar ve menü düzeni biraz kalabalık görünüyor. Bu da daha önce de belirtildiği gibi, savaş alanına daha taktiksel bir yaklaşım sağlar, ancak aynı sınıfı seçtikleri takdirde düşmanınızla aynı yükü elde edeceğinizi unutmayın. Bu durumda çeşitlilik ve oyuncuların kendi özelleştirmelerini yapmasına olanak sağlanmaz. Bazı oyuncular daha fazla el bombası eklemek veya ikincil silahlarını değiştirmek isteyebilir, ancak öyle bir seçenek yok.

hell-let-loose-inceleme-3

Hell Let Loose, 2.Dünya Savaşı çevrimiçi nişancı oyunu

Hell Let Loose tamamen çevrimiçi bir oyun deneyimidir ve oyunculara mevcut sunucu odaları sunulur. Bilgiler, sunucudaki oyuncu sayısını ve pingini göstermektedir. Oyunda her bölge için özel sunucular yok, bu yüzden bazen yüksek ping gelebilir. Her zaman, en az bir ya da iki dolu sunucu bulunabilir.

hell-let-loose-inceleme-4

Bir sunucuya bağlandığınızda, rolünüzü ve dağıtım konumunuzu seçmeniz gerekiyor. Haritayı keşfetmek için biraz zaman harcayacaksınız. Gerçekten büyük bir harita. Burada amaç, yüz oyuncuyla aksiyon dolu bir deneyime uyum sağlamaktır, ancak savaşın tamamı toplam harita büyüklüğünün dörtte birinden daha azında gerçekleşir. Bununla birlikte, oyun en azından ilerlemek için çeşitli yöntemler sunar; koşarak içeri girme ya da bir tankın içine girme ve düşman hatlarını aşma seçeneği sunar.

Hell Let Loose’ın grafikleri son derece etkileyici. Ağaçlardaki detaylar ve dokuların ve etrafınızdaki nesnelerin miktarı göze çarpmaktadır. Geliştiriciler her piyade tüfeğini, tabancasını, el bombasını ve yeniden doldurma ve ateşleme animasyonlarını mükemmel bir şekilde tasarlamış. Tarihsel doğruluk, oyuna çok değer katar ve geliştirme ekibinin en küçük ayrıntılara gösterdiği dikkati sizi hoş bir şekilde şaşırtabilir.

hell-let-loose-inceleme-5

Hülasa, Hell Let Loose, türünün harika bir örneği olarak, II. Dünya Savaşı birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunda görsel ve işitsel detaylara büyük özen gösterilerek tarihsel olarak doğru konumlarda yoğun 100 kişilik savaşlar sunuyor. Tüm farklı rollere alışmak veya hatta oynamak için uygun bir sunucu bulmak için zaman harcayacaksınız. Hell Let Loose şu anda erken erişimde.