Raft inceleme

Raft, sizi ve arkadaşlarınızı epik bir açık dünyada okyanus maceralarına sokan eğlenceli ve rahatlatıcı bir oyundur! Güzel görünümlü bir sal oluşturmak için elinizden gelenin en iyisini yapın, yemek yeyip su içerek hayatta kalın ve daima dikkatli olun, köpek balıkları size hiç olmadığı kadar yakın.

Raft ile hem beyin jimnastiği yapacaksınız, hem de son derece eğlenceli bir serüvende hayatta kalmaya çalışacaksınız. İlk oynayışımda çok eğlenceli anlar yaşadığım bu oyun, neredeyse her hayatta kalma oyununda olduğu gibi olağan ve eksiksizdi. Oyuna başladığınız anda keşif serüveni başlıyor. Yeme, içme ve diğer temel ihtiyaçları karşılayarak hayatta kalmak zorunda kalacaksınız ve temel ihtiyaçlarınızı kontrolünüz altında tutmayı başarsanız bile – dikkat etmeniz gereken köpek balığı da var. Redbeet Interactive tarafından geliştirilen, Axolot Games tarafından yayınlanan oyun 23 Mayıs 2018’de Steam’de erken erişime açıldı.

Raft inceleme

Ayrıca sal oluşturmak için de çok güzel zaman geçirdim. Odun, plastik ve diğer ham maddeleri sudan toplayacaksınız ve daha sonra oyunda, bu ham maddeleri ileri düzey aletler yapmak için kullanmanız gerekecek – bakır gibi şeyler. İşçilik sistemi de aslında harika ve işçilik sistemi tek başına bile oyunu çok ilginç ve eğlenceli hale getirir. Güzel bir sal yapmak zorundasınız, çünkü Raft mükemmel bir üs yapmayı gerektiren bir hayatta kalma oyunlarından biri değil ya da bir yerde ortaya çıkıp sonsuza kadar orada kalmayı gerektiren (sal) her ne olursa olsun.

raft-inceleme-2

Köpek balığı bu oyuna harika bir ilavedir ve o her zaman peşinizdedir – suya düşmenizi bekler. Köpek balığı sallara bazen saldırır, ama bu can sıkıcı bir şey değil, kendisi oyunu eğlenceli hale getirirken onun saldırısını da bekliyor olacaksınız. Raft’ın daha önce köpek balığı özelliğine sahip olmadığını biliyor muydunuz? İlk zamanlar oyun geliştirirken köpek balığı yoktu, fakat oyun o zamanlar çok ilginç değildi. Şimdi, daha çok eğleneceksiniz ve bu yüzden kişisel olarak köpek balığını bu oyuna en büyük katkı olarak görüyorum.

raft-inceleme-3

Raft nasıl oynanır?

Salınızla okyanusu geçerken bazı büyük adalar göreceksiniz, ancak ne yazık ki, başlangıçta onları alamayacak ve keşfedemeyeceksiniz. Çok hızlı bir şekilde sürükleneceksiniz ve en düşük ada platformlarına bile ulaşmak için yeterli odun olmayacak.

raft-inceleme-4

Raft oynarken ilk olarak yiyecek ve su sorununu çözmeniz gerekiyor. Çok acele olarak su kaynatma alanı, olta, bardak ve balık pişirme alanı oluşturmalısınız. Oltayla balık yakalayıp pişirip yiyebilirsiniz. Ayrıca etraftan topladığınız sebzeleri de yiyebilirsiniz. Su için bardağa doldurduğunuz suyu su kaynatma yerindeki tasa dökmeniz gerek. Hazır olunca tekrar bardağa doldurmalısınız.

raft-inceleme-5

Raft, çok ilginç, eğlenceli ve rahatlatıcı bir hayatta kalma oyunudur. Hayatta kalmanızı ve başka hiçbir şey yapmamanızı gerektiren bu klasik hayatta kalma oyunlarından biri değil, bu oyun mantıklı düşünmenizi sağlar ve oynamak için beyninizi kullanmanız gerekir.

Raft, başlangıçta zor bir oyun değildir, ancak bu oyunun birçok sırrını keşfetmeniz saatler sürebilir. Bu oyun hala Erken Erişim modunda olduğundan ve zaten bu birçok özelliği ve sistemi güncellediğinden, içinde yapılacak daha birçok iş olduğuna eminim. Bu oyunu herkese tavsiye ederim.