Hellsplit: Arena inceleme

Geç Orta Çağ’ın karanlık fantezi dünyasında bir VR korku kılıç oyunu olan Hellsplit: Arena ölümsüzlerle dolu bir baş yapıt. Bıçaklama, kesme ve körelmiş darbeler, tutma, tekmeler ve hareket taktikleri ile korkunç ve gerçekçi bir oyun deneyimi. Ancak daha da iyisi, her dövüşün sonucu sadece senin yeteneğine ve dayanıklılığına bağlı şekilleniyor.

Sizin kendi gerçekliğiniz ve oyundaki karakterinizin aynı olduğu benzersiz bir oyun – tam olarak hareketlerinizi taklit eden tam teşekküllü bir avatar. Yani siz ne yaparsanız, oyunda yönlendirdiğiniz karakter de aynen o hareketi yapacaktır.

Hellsplit: Arena inceleme

Ortaçağ savaşçılarının silahlarını ve ekipmanlarını kullanarak fiziksel olarak gerçekçi savaşlar deneyimleyin. Özellikler gerçek prototiplere mümkün olduğu kadar yakındır. Bu anlamda, geliştiriciler ellerinden geleni yapmış ve oyunun sistematiğini olabildiğince gerçeğe uyarlamış.

hellsplit-arena-inceleme-2

Gerçekçi vücut hareketleri. Gerçek hayattaki gibi bir yaralanma sistemi ile yüzeysel yaralar ve parçalanma hissi verilmiş. İlgi çekici bölümler ve ek modlar da cabası. Oyun içi başarı sistemi de mevcut.

hellsplit-arena-inceleme-3

Tam teşekküllü oda ölçeği VR deneyimi mevcut. Oyunda, VR kontrolörleri desteğiyle, oyuncunun gerçek alanda 1,5 x 1,5 metre alan üzerinde hareket edebilmesi için dikey konumda olmasını gerektirir. Yüksek kaliteli grafikler ve ses desteği de sunuluyor.

hellsplit-arena-inceleme-4

Deep Type Games tarafından geliştirilen ve 9 Eylül 2019’da Steam’de yayınlanan oyun halihazırda HTC Vive, Valve Index, Oculus Rift, Windows Mixed Reality desteğine sahiptir. 360° izlemeye sahip bir oyun alanı gerektirir. Oyun, Aksiyon, Vahşet ve RYO etiketlerine sahiptir. 16 adet Steam Başarımı içerir.