Railroad Corporation inceleme

Railroad Corporation‘da amaç, malları teslim etmek için şehirler arasında tren yolları oluşturmak. Pistleri yerleştirmekten ve trenleri hedeflerine yönlendirmekten siz sorumlusunuz. Oyunun ilk aşamasında temel malları bir istasyona teslim etmenizi gerekiyor, daha sonra daha ileri mallar bile var ve daha sonra daha gelişmiş mallara dönüşüyor.

Esasında Railroad Corporation sizi trenleri yönetmeye zorlamaz. Sadece seyahat rotalarını yaratmanız gerekiyor ve sonra trenler, birbirlerine sıkıntı yaşamadan kendi başlarına hareket ediyorlar. Trenleri yönetmek yerine, Railroad Corporation şirketin iş tarafını yönetmeye çok daha fazla önem veriyor. Para kazanmak ve iflas etmekten kaçınmak için tren rotalarınızdan yararlanmanız gerekir.

Railroad Corporation inceleme

Bölüm modunda bir sonraki seviyeye geçmek için gerçekleştirmeniz gereken hedefler olmasına rağmen, işinizi başarıyla yürütmenin daha önemli olduğunu söyleyebilirim. İşiniz iflas ederse, sonuçta hedefleri tamamlamanın bir yolu yoktur. Bu alanda oyunun yeterli ayrıntıya sahip olmak ve size fazla ayrıntı vermemek arasında denge kurarak iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Kasabalar arasındaki rayların dışında, işletmenizin diğer işlemlerini yapmanız gerekir. Her bir istasyonda neyi alacağınızı ve bırakacağınızı seçmeyi içeren alım satım rotalarını el ile oluşturmanız gerekir. Ayrıca, yakıtınızı ödemeniz ve bazen trenlerinizi onarmanız gerekir, aksi halde bunlar bozulur. Para kazanmak için diğer şehirlere taşıyabileceğiniz ucuza mal üretmek amacıyla fabrikalar ve diğer binalar da satın alabilirsiniz.

Bütün bunların bedelini ödemek için, size sabit bir kâr sağlayacak ticaret yolları oluşturmanız gerekir. Bu rotalar, nihai hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz, ancak iflas etmemeniz için çok önemlidir. Biraz borç içine gidebilirsiniz, ancak borç almak oyunda gerçekten pahalıdır. Her seviyenin başında, işinizi yavaşça yapmanız gerekir. Hızla para kazandıracak birkaç kolay rota oluşturun. Daha sonra bu rotalardan elde ettiğiniz karı daha fazla şehre genişletmek ve sonunda hedefleri tamamlamaya doğru ilerlemek için kullanabilirsiniz.

railroad-corporation-inceleme-1

Railroad Corporation’daki bir başka ilginç mekanik ise şirketinizin teknolojisini geliştirmekle sizin sorumluluğunuzdadır. İlk görevinde erkenden ilk araştırma istasyonunu yapacaksın. Bu size oyunun araştırma mekaniğine ulaşmanızı sağlar. Oyunda ilerleme şansı istiyorsanız, temel olarak teknolojinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekir. Trenlerinizi hızlandıran, dayanıklılıklarını ve ömrünü artıran, güçlerini ve çekme kapasitelerini artıran ve hatta yeni tren türleri yaratan ilerlemeleri araştırabilirsiniz.

Araştırmada öncelik vermeye karar verdiğiniz şeyin gelecekteki görevler üzerinde etkisi olacaktır. Her görevi tamamladıktan sonra, şirketinize yardımcı olacak benzersiz yükseltmeleri satın almak için seviyeyi tamamladıktan sonra aldığınız ödülleri kullanma fırsatı verilir.

Railroad Corporation şu anda erken erişime sahip olduğundan, şu anda son mekanik veya oyun modlarının hiçbirine sahip değildir. Bu noktada oyunun oynayabileceği sadece birkaç seviyesi var. Bir sandbox modunun gelecekteki bir tarihte eklenmesi planlanmaktadır. Bu arada her seviyenin başında, belirli bir süre içinde tamamlamanız gereken bir dizi hedef verilir. Bu hedeflerden bazıları isteğe bağlıdır ve seviyeler arasında yükseltme satın almak için kullanabileceğiniz bonus deneyimi sunar. Seviyeyi geçebilmek için başka hedefler gerekir. İş hayatında kalmanın yanı sıra bir sonraki seviyeye geçmek için bu hedefleri tamamlamanız gerekir.

railroad-corporation-inceleme-2

Railroad Corporation nasıl oynanır?

Çoğunlukla seviyelerin şekillenme şeklini beğendim. Zaman sınırı olduğundan çok uzun süre beklerseniz başarısız olacağınız ve seviyeyi yeniden başlatmak zorunda kalacağınız için kritik görevleri tamamlamaya nasıl yaklaşacağınızı çabucak bulmanız gerekir. Muhtemelen ilk girişiminizdeki görevlerden birkaçı başarısız olacaktır. Yine de bir planınız varsa ve çok fazla zaman kaybetmiyorsanız, seviyeleri tamamlayabilirsiniz. Açıkçası oyunun bazı zorluk seviyelerini içermesi gerektiğini düşünüyorum.

Zaman sınırlarının şu anda biraz kısa olduğunu söyleyebilirim. Başarılı olmak için ne yaptığınızı gerçekten bilmeniz gerekiyor. Oyun zorluk seviyesi ekleseydi, daha kolay zorluklar için daha fazla zaman/sınırsız zaman ve daha zor zorluklar için daha az zaman alabilirsiniz. Daha sonra zor bir zorluk seviyesini tamamlamak için daha fazla ödül alabilirsiniz.

Railroad Corporation erken erişim unvanı olabilir, ancak oyunu oynarken çok eğlenmiştim. Railroad Corporation gerçekten iyi bir oyun olmak için gerekenlere sahip.

railroad-corporation-inceleme-4

Erken erişim oyunu olmasına rağmen, oyunu oldukça gösterişli olduğu için övmek zorundayım. Oyun, deneyime katkıda bulunan gerçekten güzel detaylarla görsel olarak oldukça iyi görünüyor. Oyuna zaten çok fazla iş konulduğunu söyleyebilirsiniz. Mekaniğin çoğu zaten tamamlanmış gibi görünüyor. Tamircilerden birkaçı biraz ince ayara ihtiyaç duyabilir, ancak çoğunlukla iyi çalışırlar.

Özellikle iyi çalışan bir tamirci, kasabalar arasında tren rayları inşa etmektir. Bu şaşırtıcı derecede kolay bir işlemdir. İsterseniz sadece iki şehir arasındaki izleri sürükleyebilirsiniz ve oyun bunları otomatik olarak birbirine bağlar. Daha hassas bir yaklaşım benimsemek isterseniz, bölümlerin pistlerin yolu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayan bölümler oluşturabilirsiniz. Oyun, farklı parçaların bir araya toplanmasını kolaylaştırır, böylece hangi seçeneği tercih ederseniz edin, işlem basit bir işlemdir.

railroad-corporation-inceleme-5

Oyunu oynarken herhangi bir kare hızı sorunu veya yavaşlama gözlemlemedim. Bu muhtemelen oyunu, oyunun minimum gereksinimlerinin oldukça üzerinde bir bilgisayarda oynamaktan kaynaklanıyordu. Railroad Corporation’ın erken erişime sahip olmasına rağmen bu şaşırtıcı bir şey değil. Erken erişim süreci boyunca devam ettikçe daha da iyi olacaktır. Güçlü bir bilgisayarınız varsa, bu bir sorun olmamalıdır. PC’niz minimum gereksinimlere daha yakınsa, bazı kare hızı sorunlarınızla karşılaşmanız beklenebilir.

Bu noktada Railroad Corporation’ın ilk gözlemlememin cesaret verici olduğunu düşünüyorum. Oyunu oldukça eğlenceli buldum. Tren rotası oluşturduğunuz ve aralarında eşya teslim ettiğiniz tren oyunlarından hoşlananlar, bu oyunu sevecektir. Eğer gerçekten tren simülasyon oyunlarını sevmiyorsanız, Railroad Corporation muhtemelen sizin için uygun olmayacak. Oyunla zaman geçirdiğim zamandan zevk aldığımı ve nerede bittiğini görmek için sabırsızlandığımı söylemek istiyorum.