Palmyra Orphanage inceleme

Palmyra Orphanage, yağmurlu bir günde oynanabilecek en iyi oyunlardan biri. Hayalet korku oyununda, evlat edindikten sonra Palmyra Yetimhanesinde ayrılan iki erkek kardeşten birini oynuyorsunuz. Kalan kardeş, Sovyetler Birliği’nin çöküşü ve doksanların ateşiyle yetimhanenin etik ve finansal mücadelesini görmek için yaşaam mücadelesine devam etti. Şimdiye kadar, kardeşinin öldüğünü düşünürken, kayıp kardeşinin yeri hakkında bir ipucu bulacaksınız. Daha fazlasını öğrenmek için, çocukluğunuzun koridorlarında yürümek ve yetimhanenin gerçek gizemini ortaya çıkarmak zorunda kalacaksınız.

Palmyra Orphanage inceleme

Sağlam bir platin zippo ile donatılarak gireceğiniz Palmyra Yetimhanesi’nde, esas olarak keşif, eşya toplama, gizli tutma, gizlenme ve bulmaca çözme işlemlerinden oluşuyor. Bu oyunda güçlü bir korku duygusu var çünkü bu genellikle ürpertici olarak kabul edilen bir bölgeye dayanıyor: terk edilmiş bir yetimhane. Bu korku, kısaca açıklayacağım bazı teknik ve tasarım seçimlerinde zayıflar, ancak yine de karanlık aydınlatılmış koridorlar, uğursuz çocukların ağlamaları, ışıksız mumlar, kapıların açılıp kapanması gıcırdı – hepsi uğursuz bir atmosfer oluşturmak için çalışır.

palmyra-orphanage-inceleme-2

Seviye sistemi, Palmyra Yetimhanesi’nin en iyi özelliklerinden biridir. Kahraman, çeşitli perdelerle (kapalı yüzme havuzu, yemek odası, banyolar ve yatak odaları, diğer perili alanların yanı sıra) keşfediyor ve kitaplar, baş aşağı sandalyeler, eski püskü fotoğraflar, çocukların çizimleri ve diğer ürkütücü malzemeler de cabası. Zaman zaman, bu yerel yerler kahramanı intikamcı ruhların kendisine zarar vermeye çalıştığı paranormal bir alternatif boyuta taşınırken gerçeküstü hale gelir. Burada ışık kırmızılaşır, duvarlara kan saçılır ve görseller yanar.

Terk edilmiş yetimhanenin sırrını çözün

palmyra-orphanage-inceleme-1

Palmyra Orphanage, oyun boyunca sizi şaşırtacak veya korkutacak, beklenen ve bazı beklenmeyen bir dizi korku yaratacak. Bunlar anlatıyı ilerletmiyorlar, karakter geliştirmiyorlar, yalnızca çevresel tasarımın bir parçasını oluşturuyorlar. Bunun yerine, büyük ölçüde sadece yüksek sesle çığlık atan rastgele hayalet yüzleridir. Dahası, bu sıçramaların hayaletlerini ve perileri için doku modelleri az gelişmiş görünüyor. Özetle her zaman korkutmayabilirler.

palmyra-orphanage-inceleme-4

Benzer şekilde, yetimhanenin unutulmaz odalarını çevreleyen inançsızlık dikkat çekiyor. Ayrıca beni öldüren katile veya dikkatimi çekmeye çalışan ölü çocukların hayaletlerine odaklanmak yerine duvarlardaki Sovyetler Birliği’nin çöküşüyle ​​ilgili kötü yazılar dikkat dağıtabiliyor. Palmyra Orphanage, bir korku filmi gibi çalışır. Eğlenceli, ürkütücü ve rahat bir video oyunu deneyimi haline getirmek için yeterince olumlu özelliklere sahiptir. Açıklamalara göre, buradaki bulmacalar sadece perili değil, aynı zamanda topladığınız eşyalara dikkat etmiyorsanız kolayca çözülemez. Yani, belirtildiği gibi, bir sonraki yağmurlu gününüzde, belki kayıp bir kardeşi, ölen çocukları ve ahlaki olarak iflas etmiş ve maddi olarak yıkılmış bir yetimhanenin hayalet hikayesi olan Palmyra Yetimhanesi’ni almayı düşünebilirsiniz.