Project Winter inceleme

Project Winter’da sekiz oyuncu hayatta kalmak için birlikte çalışır, ama bazıları söyledikleri kişiler değildir. İlk bakışta Project Winter, The Long Dark’ı hatırlatıyor, ancak düşük poli kar alanlarında hayatta kalma mücadelesi her şeyin yalnızca yarısıdır. Oyunun başlangıcında, sekiz oyuncunun ikisi hain olarak belirlenmiştir. Hainlerin her biri diğer hainin kim olduğunu biliyor, ancak kurtulanlar hainlerin kim olduğunu bilmez. Hain olmayanlar arkadan vurulmadan önce onları soymalılar. Garip bir senaryo anlatır gibi hissettim kendimi.

Project Winter inceleme

Arkadaşlarını bıçaklamak için mükemmel bir oyun yaratmışlar. Project Winter, sosyal aldatma ve hayatta kalmaya odaklanan 8 kişilik çok oyunculu bir oyundur. İletişim ve takım çalışması, kurtulanların kaçış hedefi için esastır. Kaynakları toplayıp, yapıları tamir ederek vahşi doğada hayatta kalmaya çalışırsınız. Tasarım zorluğuna rağmen eğlenceli bir fikir oluşturmuşlar. Project Winter birden fazla iletişim yolu sunar: yakınlığa dayalı sesli sohbet, özel sesli sohbet, radyo kanalları, yazılı sohbet ve ifadeler.

project-winter-inceleme-2

Project Winter’ın başarısının büyük bir kısmı, bu araçların etkinliğine ve oyuncu tabanının kalitesine bağlı olacaktır. Hayatta kalanlar arasında, tanımlanamayan hainler gizleniyor. Hainler birbirlerini tanınıyor ama kurtulanlar onları tanımıyor. Amaçları hayatta kalanlara tespit edilmeden ve öldürülmeden kaçmalarını engellemektir. Kurtulanlar birlikte çalışmadıkça kaçamazlar. Kendi başına dolaşan oyuncular elementlerden kurtulmakta zorluk çekecek, düşmanca vahşi hayata kurban düşebilir veya hainler için kolay hedefler haline gelebilir.

project-winter-inceleme-3

Project Winter nasıl bir oyundur?

Yakınlık tabanlı sesli sohbet, özel sesli sohbet radyo kanalları, yazılı sohbet ve ifadeler dahil olmak üzere diğer oyuncularla iletişim kurmanın birkaç yolu vardır – hayatta kalanların görevlerini tamamlama ve hainlere karşı savunma yapma umudunun olması durumunda iletişim önemlidir.

project-winter-inceleme-4

Oyun başladığında hainlerin sayıları çok düşük ve zayıf, hayatta kalanlara sızabilirler ve güçlerini arttırırken güvenlerini kazanabilirler. Hayatta kalanlar, kime güveneceklerinden asla %100 emin olamazlar. Hainler yalanlardan yayılarak ve kurtulanları birbirlerine düşürerek bundan faydalanabilirler. İnanılmaz entrikalar döndürebileceğiniz muhteşem bir oyun fikri. Denemeden geçmeyin!