Pokemon GO’da ‘Yeni Saldırı’ nedir?

Pokemon GO’ya 2018’in son ayında gelen bir güncellemeyle, Pokemon menüsünde yepyeni bir düğme eklendi. “New Attack” veya “Yeni Saldırı” düğmesi tüm olasılıkları alt üst etmeyi başaran bir özellik. Ancak, en son Pokemon GO gelişmelerini takip etmediyseniz, bunların ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. İşte New Attack’ın ne yaptığı ve Pokemon GO’da nasıl çalıştığı hakkında kılavuzumuz.

Yeni Saldırı düğmesinin temelleri, kullandığınız Pokemon’a ikinci bir Şarj Saldırısı eklemesidir. Stardust ve Candy maliyetini ödeyerek, belirli bir karaktere Charge Attack için ikinci bir yuva ekleyeceksiniz. Bu, Pokemon’u geliştiriyor ya da yakalar gibi, mevcut hareket havuzundan bir Şarj Saldırısı verip bunu rastgele atayacaktır, ancak zaten sahip olduğu saldırıyı çoğaltmayacaktır. Bunu kullanarak, bir Pokemon’a Spor Salonlarında, baskınlarda veya PvP’de kullanmak için iki güçlü saldırı verebilirsiniz.

Pokemon GO ‘New Attack’ kullanımı

Şarj saldırıları ne işe yarıyor derseniz; “nasıl çalışıyor ve neden kullanmak istersiniz?” sorularını cevaplayalım. Şarj Saldırıları, karakterinizin en iyi hamleleri olup en çok hasarı verir. Ancak, hala tipe dayanıyorlar ve ikinci saldırı çok büyük bir destek sağlayabilir. Diyelim ki Tyranitar kullanıyorsunuz ve Stone Edge kullanarak Rock hasarı vermek istiyorsunuz, ancak rakibiniz Dark hamlelere zayıf bir şey atıyor. Tyranitat’ın ikinci Şarj Saldırısını eklediyseniz ve Crunch ile sonuçlandığından emin olduysanız, Şarj hareketleriyle mümkün olan maksimum hasar miktarını hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.

pokemon-go-new-attack

Bu size en çok hangi Pokemon’da yardımcı olacak? Oyuncuların şu anda bilmek istediği şey bu, ancak asıl cevap, sahip olduğunuz takıma bağlı olmasıdır. En güçlü Pokemon’unuz kesinlikle ne kadar şüpheli olsa da ikinci Şarj Saldırısından faydalanabilir. Stardust ve Candy maliyeti çok yüksek olabilir, bu yüzden bazen aynı türden başka bir tane geliştirip güçlendirmek daha iyi olabilir. Yeni Saldırı’yı ne zaman kullanacağınıza karar vermek için elinizde neler olduğuna ve kaynak maliyetine bakmanız gerekir.