Tuzla ‘Aslan Park’ hayvanat bahçesi nerede ve giriş ücreti

İstanbul Tuzla’daki Viaport Marina’da açılan Aslan Park’a nasıl gidilir diye merak edenler, ziyaretçi ücretinin de kaç para olduğuna kadar tüm detayları haberimizde bulabilir. Park içindeki bulunan hayvanat bahçesi, hafta içi ve hafta sonu 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Tuzla Cami Mahallesi Balıkçılar Sokak’taki Viaport Marina içinde yer alan, 8 dönüm arazi üzerinde kurulu Aslan Park, beyaz aslan, bengal kaplanı, karakulak, leopar, puma, sibirya kaplanı, vaşak, kara panter ve çilek kaplanı gibi büyük kedileri barındırıyor.

aslan-park-1

Aslan Park giriş ücretleri

Parkın giriş ücretleri; yetişkinler için 369 TL, öğrenciler için 339 TL, 3-12 yaş çocuk 299 TL’dir. Ayrıca 3 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz girebilir. Park içerisinde yavru varsa fotoğraf çekim imkanı sunulmaktadır.

Cam kafeslerin arkasında bulunan vahşi kediler, çocuklar için önemli bir keşif alanı sunuyor. Bu arada parka 13 yaş altı çocuklar, yanlarında yetişkin olmadan giremiyor. Ayrıca park içine evcil hayvan sokmak, sigara içmek, parkta fotoğraf çekerken flaşı açık tutumak yasak.

aslan-park-3

Aslan Park’a nasıl gidilir?

Aslan Park’a Marmaray ile gitmek için Tuzla İstasyonu’nda inmek gerekiyor. İstasyondan sonra dilerseniz 25 dakika yürüyerek gidebilirsiniz ya da istasyon önünden geçen KM12 İETT otobüsü veya Tersaneler-Tuzla minibüsüne binebilirsiniz.

aslan-park-4

Kartal Köprüsü’nden Tuzla’ya D-100 üzerinden giden 130 veya KM12 İETT otobüslerine binebilirsiniz. Ayrıca Pendik-Şifa Mahallesi minibüsü ile gidilebilir. Aslan Park’ın telefon numarası 0 216 560 18 00, WhatsApp iletişim hattı 0530 600 06 15‘dir.