Samsung Quick Share nedir, nasıl kullanılır?

Galaxy S20 serisi ile Samsung, yeni bir paylaşım özelliği olan Quick Share’i tanıttı. Şirket, “Her şeyi arkadaşlarınızla anında paylaşabileceğinizi” söylüyor. Galaxy S20’nin hızlı paylaşım özelliği olan Quick Share, kullanıcıların cihaz eşleştirmesine gerek kalmadan aynı anda 5 arkadaşa kadar dosya paylaşmasına olanak tanır. Aslında, Samsung’un Quick Share özelliği, Apple’ın bir seferde yalnızca bir alıcı için çalışan AirDrop’a göre bir avantaja sahiptir.

Şu anda bu özellik Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra ile sınırlı ancak Samsung, yakında diğer cihazlar için de destek olacağını söylüyor. Maksimum dosya boyutu 1 GB’a kadardır ve günlük 2 GB’lık bir sınırla birlikte gelir. Samsung’a göre, Quick Share size “yakınlarınızdaki kişileri” gösterecek ve kullanıcıların eşzamanlı olarak “beş arkadaşa kadar” öğe paylaşmasına olanak tanıyacak.

Quick Share nedir?

Samsung, Galaxy telefonları için Quick Share adlı bir AirDrop tarzı paylaşım sistemini tanıttı. AirDrop gibi, iki Galaxy telefonu arasında dosya aktarmanın kolay bir yolunu sağlayan paylaşım hizmetinde aynı zamanda, yalnızca kişilerinizin sizinle dosya paylaşmasına veya yakındaki herkesin size mesaj, video ve başka şeyler göndermesine izin verip vermemeyi de seçebilirsiniz.

Ayrıca, desteklenen SmartThings cihazlarına dosya akışı yapmak için Hızlı Paylaşım’ı da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, önce dosyaları Samsung Cloud’a geçici olarak yüklemesi ve daha sonra bunları bir SmartThings cihazına aktarması gerekir; ancak, bu özelliğin günde toplam 2 GB’a kadar gönderme başına 1 GB ile sınırlı olduğunu unutmayın.

Samsung Quick Share özelliği nasıl kullanılır?

Cihazınızda Hızlı Ayarlar menüsüne gidin ve şimdi Hızlı Paylaş simgesine uzun dokunun. Dosyaları sizinle kimlerin paylaşabileceğini seçebilirsiniz.

Ardından paylaşmak istediğiniz dosyaya gidin.

  1. Galeriyi açın.
  2. Paylaşmak istediğiniz resmi / dosyayı seçin.
  3. Paylaş simgesine dokunun.
  4. Kullanılabilir cihazları “Hızlı Paylaşım”ın sağ tarafında göreceksiniz.
  5. Eşzamanlı olarak 5 arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Not: Alıcı cihaz “Telefon Görünürlüğü” AÇIK olmalıdır.