Pokémon Home nedir, nasıl oynanır?

Her Pokémon hayranı, keşfettikleri tüm Pokémonları bir arada görecekleri bir yer hayal etmiştir. Nintendo’nun yeni bir bulut hizmeti olan Pokémon Home ile bu nihayet mümkün. Bu yeni uygulama, Pokémon’u eski nesil oyunlardan Pokémon Go veya Sword and Shield’e aktarmanıza, dünyanın dört bir yanından insanlarla ticaret yapmanıza ve daha fazlasına olanak tanır! Pokémon Home hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Pokémon Home nedir ve nasıl çalışır?

Pokémon Home, tüm Pokémon’larınız için bir merkez olarak çalışan bulut tabanlı bir hizmettir. Bunları saklayabilir, takas edebilir ve bazı kısıtlamalarla son Pokémon oyunlarına / oyunlarından aktarabilirsiniz. Uygulama artık Android, iOS ve Nintendo Switch için kullanılabilir. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak yalnızca aylık abonelikle açılabilen bazı premium özelliklere sahiptir.

Pokémon Home’dan en iyi şekilde yararlanmak için, onu Nintendo hesabınıza bağlamanız gerekir ve uygulamayı kurarken bunu yapmanız istenir. Bu, Pokémon’u Go, Sword and Shield, Pokémon Let’s Go Eevee ve Pokémon Let’s Go Pikachu!’ya transfer etmenize olanak sağlar! Ayrıca Pokémon Bank aracılığıyla eski 3DS oyunlarından Pokémon eklemek için kullanabilirsiniz. Ancak bunlar tek avantajlar değil. İşte Pokémon Home’un sunduğu diğer bazı harika özellikler:

 • Arkadaşlarla ve başkalarıyla ticaret
 • Pokémon Sword and Shield için gizemli hediyeler
 • Pokémon’un hangi oyunlara gidebileceği ve eşleşmeler yazabileceği dahil olmak üzere tüm girişleriniz için ayrıntılı bilgiler içeren bir Pokédex
 • Pokémon’u türe ve yeteneğe göre arama
 • Pokémon Sword and Shield’den sıralı savaş verilerine erişim

Pokémon ticareti

Ticaret, Pokémon deneyiminin önemli bir parçasıdır. Pokémon’u bir arkadaşınızla takas etmek veya Haunter’ınızı bir Gengar’a dönüştürmek için iki Gameboy’u bir kabloyla bağlamanız gereken ilk Pokémon oyunundan beri mevcuttur. Günümüzde, özellikle Pokémon Home’un yardımıyla işler çok daha kolay. Hizmet, Pokémon ticareti yapmanın dört yolunu sunar. İşte hepsinin nasıl çalıştığına dair hızlı bir açıklama.

 • Wonder Box: Wonder Box ticareti temelde kör ticarettir. Kurtulmak istediğiniz bir Pokémon’u Wonder Box’ınıza koyarsınız ve başka bir rastgele oyuncunun Pokémon’u ile değiştirilir. Takasın gerçekleşmesi için uygulama ile etkileşime girmenize gerek yok. Ücretsiz bir planla, bu yöntemi kullanarak aynı anda üç Pokémon takas edebilirsiniz.
 • Küresel Ticaret Sistemi (GTS): GTS ticareti, bir ticarette hangi Pokémon’u almak istediğinizi belirlemenizi sağlar. Örneğin, Venomoth’unuzu bir Gengar ile takas etmek istiyorsanız, uygulama sizi ticari talepleri kriterlerinizi karşılayan bir eğitmenle eşleştirmeye çalışacaktır. Yine de Ratata’nız karşılığında nadir Pokémon almayı beklemeyin!
 • Ticaret Odası Kurmak: Daha fazla insanla ticaret her zaman daha iyidir! Bu, adından da anlaşılacağı gibi, Room Trade’in sunduğu şeydir. Premium planla, 20 kişiye kadar kapasiteli bir oda oluşturabilir ve Pokémon’u kalbinizin içeriğiyle takas edebilirsiniz. Yine de dikkatli olun – ticaret tamamlanana kadar ne elde edeceğinizi bilemezsiniz.
 • Arkadaşlarla Ticaret: Bu, en açıklayıcı ticaret yöntemidir. Basitçe uygulama aracılığıyla Pokémon Home arkadaşlarını ekleyin ve biraz Pokémon’u değiştirin!

Pokémon Home ile uyumlu oyunlar

pokemon-home-transfer

Yukarıdaki resimde Pokémon Home uygulamasının yalnızca Nintendo Switch sürümünün oyunlar arasında hareket ettirmenize izin verdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Pokémon’u Home uygulaması ile franchise’daki birden fazla oyun arasında aktarmak, bulut hizmetinin sunduğu ana avantajlardan biridir. İşte tüm uyumlu oyunlar:

 • Pokémon Sword
 • Pokémon Shield
 • Pokémon Let’s Go Pikachu!
 • Pokémon Let’s Go Eevee!
 • Pokémon Bank
 • Pokémon Go