AO Tennis 2 inceleme

AO Tennis 2, Big Ant Studios tarafından geliştirilen ve Bigben Interactive tarafından yayınlanan, 9 Ocak 2020’de piyasaya çıkan Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows (Steam) platformlarında sunulan tenis oyunudur.

AO Tennis 2, serinin ilk oyununun temeline oturarak, yeni oyuncu animasyonları ve geliştirilmiş top fiziği ile birlikte sahadaki deneyimini daha da pürüzsüz hale getirirken, kariyer moduna aynı FIFA ve NBA 2K’dakine benzer bir serüven ekliyor.

AO Tennis 2 inceleme

Avustralya Açık’ın hala resmi olarak lisanslandığı tek büyük turnuva olmasına ve oyuncu kadrosunda hala bir takım büyük isimler bulunmamasına rağmen, AO Tennis 2, başlangıçtan bu yana oldukça gerçekçi bir tenis oyunu olarak kendini ortaya koydu. Serinin ilk oyununda iki yıl boyunca topluluk tarafından yaratılan desteği de miras alarak geliştirilmiş.

Oyuncusunun, logosunun ve stadyum özelleştirme araçlarının gücü sayesinde ve aynı zamanda tüm stadyum komplekslerinin yapısı ile gerçekçi bir oynanış sunuyor. Ayrıca Roland Garros ve Wimbledon’a dayanarak, saha kenarındaki reklam tabelalarına doğru bir şekilde modellenmiştir. Atölyede kullanıcılar tarafından oluşturulan oyuncular ve stadyumlar, çok yıllı kariyer moduna çeşitlilik ve gerçekçilik getirir.

ao-tennis-2-inceleme-2

Oyunda çeşitli beceri seviyesi özelliklerinizi yükseltmek için eğitimi tamamlamayı, ödül parası kazanmak için turnuvalara girmeyi ve daha sonra bu ödül parasını ya oyuncu özelliklerinizi artırmaya ya da vermek için destek personelini işe almaya yatırım yapmayı içeren kariyer modunun ilerleme döngüsünden oldukça keyif verici. Hikaye güdümlü kesim sahneleri ve interaktif basın konferansları da cabası.

ao-tennis-2-inceleme-3

AO Tennis 2 nasıl oyundur?

Sahada, AO Tennis 2, heyecan verici ve dinamik bir tenis zevki sağlar. Bireysel oyuncu stilleri benzersiz ve farklı oyun yüzeylerinde top hızı ve zıplamada ölçülebilir bir fark vardır ve daha büyük bir anlam getirir. Her turnuva için strateji ve çeşitlilik sunar. Sunulan sekizden az olmamak üzere geniş bir zorluk modu yelpazesi de mevcuttur.

ao-tennis-2-inceleme-4

Bununla birlikte, destekli hareket şeması, oyuncunuzun topu karşılamak için otomatik olarak ne kadar hareket edeceğini ayarlamak için bir menü kaydırıcısı gibi özellikler de bulunuyor. AO Tennis 2’de destekli hareket, hem oynatıcınızın konumunu ayarlamak hem de atış hedef başarmanız için kesinlikle mantıklıdır.

Oyunda pek fazla hata yok. Sonuçta geliştirici firma sürekli güncellemelerle oyunu en iyi noktaya ulaştırmaya çalışıyor. Bu nedenle AO Tennis 2, tenis sporunun en iyi video oyunu simülasyonu olmayı sürdürüyor.