Gökhan Yüksel: Mayıs’ta asfalt dökmeye başlıyoruz

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Taksi Durakları Derneği’ne bağlı ticari taksi şoförleri ile düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Birlik, beraberlik ve dostluk mesajları verilen buluşmada konuşma yapan Yüksel, “Mayıs ayında bütün Kartal’ın altyapısı ile ilgili asfaltlama sürecinden tutun diğer alt yapıyla ilgili adımlar atılacak. 20 mahallemizdeki en az 300-400 sokakla ilgili planlamamız hazır.” ifadelerini kullandı.

Taksicilerin birlik içinde hareket etmesinden dolayı kimsenin kafasına göre durak açamadığını ve belediye ile müşterek adımlar atıldığının altını çizen Başkan Gökhan Yüksel, bir arada olmanın kaliteyi de beraberinde getirdiğini söyledi. Kartal’daki taksici camiasında aksaklıkların düşük seviyede olduğunu belirten Yüksel, hizmetleri bir adım daha ileriye getirmek için her türlü eğitim faaliyetinin belediye olarak destekçisi olacaklarını söyledi. “Sizin gelişiminizi arttıracak her adımda varız. Elbette ki kalitenin artmasıyla beraber de toplumunun ihtiyaçları daha hızlı karşılanmış olur.” ifadesini kullandı.

“300-400 sokakla ilgili planlamamız hazır”

Altyapı çalışmalarıyla ilgili devam eden sürece de değinen Yüksel, “Sağ olun sizlerin de desteğiyle yaklaşık 1 yıl önce, büyük bir şevkle, iştahla ve heyecanla göreve geldik. Çünkü hizmet etmek inanın beni heyecanlandırıyor. Elbette ki ülkenin mevcut koşulları, ekonomik konjonktür derken yerel yönetimler açısından bizim de yaşadığımız zorluklar var. Ama elde olan imkanları da hızlı kullanmaya çalışıyoruz. Mesela yakın dönemde, hemen Mayıs ayında bütün Kartal’ın altyapısı ile ilgili asfaltlama sürecinden tutun diğer alt yapıyla ilgili adımlar atılacak. 20 mahallemizdeki en az 300-400 sokakla ilgili planlamamız hazır. Bunun dışında yine beraber inşallah bu yıl ve bu 5 yıllık dönem içerisinde duraklarınızla ilgili yenileme çalışmasının sözünü buradan verebilirim.” dedi.