Mangal şikayet hattı İstanbul

İstanbul sahillerinde mangal, nargile ve semaver kullanımının yasaklanmasının ardından İBB zabıta ekipleri, kuralları ihlal edenlere anında müdahale timleriyle sahil boyunca yoğun denetimlerde bulunuyor. Siz de havayı kirleten kişileri ihbar edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, mangal şikayet hattını aramak.

Sahil boyunca motosikletli zabıta ekipleri sürekli devriye atarken, sahil hattı zabıta araçlarıyla da izleniyor. Sahilleri duman altı yaparak temiz hava almak isteyen ve çocuklarıyla sahilde yürümek ve oynamak isteyenlere günlerini zehir eden mangalcılar, artık sahillere adım atamıyor. Mangal yakmak isteyenlere karşı sıkı denetim ve uygulama yapan İBB ekipleri, göz açtırmıyor.

Mangal şikayet hattı

Vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen mangalcılar, artık sahilleri duman altı yapamıyor. İBB ekipleri yoğun denetimler gerçekleştiriyor. Aynı zamanda koronavirüsün de yayılmasına neden olan mangal dumanı ve yemek kokusu artık sahillerde olmayacak. Mangal yakanlar ise görüldüğü yerde ihbar edilebilecek.

Mangalcıları ihbar etmek isteyenlerin aramaları gereken şikayet hattı numarası 0216 586 55 51 (İBB Anadolu Yakası Zabıta) ve ALO 153 (Beyaz Masa) telefon numaralarıdır. Mangalcıları gördüğünüz anda bu telefon hatları üzerinden ihbar edin ve en geç 10 dakika içinde mangalcılara operasyon düzenlenerek mangalları söndürülecektir.