Kartallı genç öğretmen hayatını kaybetti

Kartal Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu öğretmenlerinden Özgür Yıldırım’ın hayatını kaybetmesi haberi, yakınlarını, öğrencilerini ve öğrenci velilerini sarstı. İBB Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından hazırlanan vefat bilgisinde, Özgür Yıldırım’ın Covid-19 nedeniyle öldüğü belirtildi. Ancak daha sonra yapılan Covid-19 testi “negatif” çıktı ve Özgür Yıldırım’ın ölüm nedeninin koronavirüs olmadığı anlaşıldı. Özgür Yıldırım’ın ölüm nedeninin yüksek tansiyona bağlı kalp krizi olduğu kesinleşti.

Özgür Yıldırım, Kartal Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapıyordu. İzmir Balçova Lisesi ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olan Özgür Yıldırım, 45 yaşındaydı ve 1 çocuk babasıydı. Yıldırım’ın yakınlarından aldığımız bilgilere göre, bir süredir öksürük şikayeti olduğu belirtiliyor. Yıldırım hastaneye kontrole gittiği sırada hayatını kaybetti.

Vefat eden Kartallı öğretmenin Covid-19 test sonucu belli oldu

Kartal Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu öğretmenlerinden Özgür Yıldırım’ın 29 Mart’ta ani ölümü sevenlerini sarstı. Yıldırım’ın öldüğü gün düzenlenen ölüm raporunda “bulaşıcı hastalık” yazılırken, İBB’nin vefat belgesinde de ölüm nedeni olarak “Covid-19” yazıldı. 30 Mart’ta çıkan Covid-19 test sonuçlarında ise Yıldırım’ın koronavirüs testi “negatif” çıktı. Yıldırım’ın yüksek tansiyona bağlı kalp krizi nedeniyle öldüğü kesinleşti.

Özgür Yıldırım kimdir?

Özgür Yıldırım, Kartal Öğretmen Zekeriya Güçer İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapıyordu. Öğrencileri ve veliler tarafından çok sevilen bir öğretmen olan Yıldırım’ın ölümü yakınlarını ve sevenlerini sarstı. Yıldırım’ın yakınlarından edindiğimiz bilgiye göre, bir süredir devam eden rahatsızlığı nedeniyle Kartal’daki bir hastaneye başvurduğu sırada hastanede hayatını kaybetti. Yıldırım’ın yükselen tansiyonu sonucu kalp krizi geçirerek haaytını kaybetti.

İzmir Balçova Lisesi ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olan Özgür Yıldırım, 45 yaşındaydı ve 1 çocuk babasıydı. Erzincan Merkez Geçit köyü nüfusuna kayıtlı Özgür Yıldırım, Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde ikamet ediyordu.