Çekmeköy’de zehir tacirlerine şafak baskını

İstanbul Çekmeköy’de uyuşturucu satışı yapan kişilere yönelik şafak operasyonu düzenlendi. Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Merkez Mahallesi ile Esenkent Mahallesi üzerinde bulunan iki farklı adreste uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde bilgi edinilmesi üzerine 15 Nisan’da gece saat 02.00 sıralarında bahse konu adreslere yapılan operasyonda Ö.O.(23) ve O.B.(26) isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, 4 adet Ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 5 adet şarjör, 22 adet 33 adet fişek, 10 adet kurusıkı fişeği, 36 gram (bonzai) uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yakalanan şüphelilerden Ö.O.’nun 7 ”Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurma”, 3 ”Uyuşturucu Madde İmal Ve Ticareti”, 6 ”Kasten Yaralama”, 3 ”Görevi Yaptırmamak İçin Direnme”, 2 ”Resmî Belgede Sahtecilik”, 1 ”Yağma”, O.B.’nin ise 2 ”Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurma”, 1 ”Resmî Belgede Sahtecilik”, 1 ”Güveni Kötüye Kullanma”, 1 İntihara Teşebbüs”, 1 ”Taksirle Yaralama” suçlarından kayıtlarının bulunduğu belirlendi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri adliyede, adli kontrol hükümleri uygulanarak salındı.

Çekmeköy’de en son uyuşturucu operasyonu haberleri

21 Mayıs 2020’de İstanbul Ümraniye’de 1 Mayıs’ta gerçekleşen silahlı saldırı ile 13 Mayıs’ta Çekmeköy’de bir polis otosuna çarpıp kaçan ve içinde ruhsatsız tabanca ile uyuşturucu bulunan terk edilmiş otomobilin sürücüsü Çekmeköy’de birlikte uyuşturucu satışı yaptığının tespit edilmesinin ardından polisler harekete geçti.

Her iki konudan aranan B.G. (17) ile K.F.K. (18) isimli şüphelilerin Çekmeköy’de beraber uyuşturucu satışı yaptığı yönünde yapılan tespitlerin ardından şüpheliler Merkez Mahallesinde kaldıkları adreste 17 Mayıs’ta saat 00.15’te gece baskınıyla yakalandı. Adreste yapılan aramalarda 276,25 gram bonzai maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 7 adet fişek, 77 adet farklı çaplarda fişek, 13 adet av tüfeği kartuşu, 2 adet hassas terazi ele geçirildi.

8 Nisan 2020’de İstanbul Sancaktepe ve Çekmeköy’de bir kişinin sahte MİT kimliği kullanarak uyuşturucu madde satışı yaptığı ve bu kimliği kullanarak uyuşturucu madde ticaretinde kullandığı aracıyla polis ve jandarma uygulamalarından geçmeye çalıştığı yönündeki ihbarın ardından harekete geçen Sancaktepe İlçe Müdürlüğü ekipleri, 30 Mart’ta bahse konu aracı Sancaktepe’de Meclis Mahallesi Eski Ankara Caddesi üzerinde seyir halinde görülmesi üzerine takibe alarak aracı Çekmeköy’de Çamlık Mahallesinde durdurularak araçta bulunan O. A. (35) ve M. Ö. (38) isimli kişileri gözaltına aldı.

O. A. isimli kişinin üst aramasında E. G. adına düzenlenmiş şüpheli şahsın fotoğrafının bulunduğu sahte MİT kimliği ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 100 Dolar ve 975 TL ele geçirildi. Araç içerisinde yapılan aramalarda ise 14 adet daralı ağırlığı 6,37 gram gelen taş kokain ele geçirildi. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 19 adet pompalı tüfek fişeği, 52 adet farklı çaplarda tabanca fişeği ele geçirildi.