AK Partili Metin Külünk’ten Marmaray’a ‘sosyal mesafe’ tepkisi

AK Partili Metin Künlünk, Marmaray istasyonuna ait bir videoyu paylaşarak Marmaray’a tepki gösterdi. Külünk paylaşımında, “Burası İstanbul/Marmaray – Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!” dedi.

Videoda duyulan ses, “Burası Sirkeci Marmaray istasyonu. Görüyorsunuz sosyal mesafe diye bir şey yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu anda çalışmıyor. Bu kadar kötü bir yönetim içindeyiz” dedi. Külünk’ün paylaştığı videoda bahse konu istasyonun İBB ve Ekrem İmamoğlu ile alakası olmadığı, TCDD ve dolayısıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sorumluluğunda olduğu sonradan ortaya çıktı.

Mesaja cevap yazan İBB Beyaz Masa, “Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz.” ifadelerini kullandı.

Marmaray’dan jet açıklama

Külünk’ün paylaşımı sonrası Marmaray’dan da açıklama gecikmedi. Marmaray açıklamasında, “Dün geceden beri İstanbul’da etkili olan sis nedeniyle deniz ve kara ulaşımında aksamalar oluşmaktadır. Özellikle 16.00 ile 16.45 saatleri arasında sis nedeniyle deniz ulaşımı durduğundan Marmaray’da anlık yolcu yoğunluğu meydana gelmiştir. Bu nedenle saat 16.00 ile 19.30 saatleri arasında yoğunluğun fazla olduğu Yenikapı ile Söğütlüçeşme arasında 2 ek dizi, Pendik-Yenikapı arasında ise 2 ek dizi sürekli işletilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sosyal mesafeye uymaları için uyarılmıştır. İyi günler dileriz.” denildi.