Soğanlık Yeni Mahallede 14 sokakta asfalt çalışması

Kartal Belediyesi, Soğanlık Yeni Mahallede 14 sokakta asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Vatandaşların daha güvenli ve konforlu seyahat edebilmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen asfalt çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekleyen belediye, Soğanlık Yeni Mahalle’de İSKİ ile Kartal Belediyesi’nin iş birliğiyle gerçekleştirilen altyapı ve asfaltlama çalışmalarını kapsamında 14 sokakta asfaltlama çalışması gerçekleştirdi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Soğanlık Yeni Mahalle’de gerçekleştirilen altyapı ve asfaltlama çalışmaları ile Hürriyet Mahallesi Türkeli Sokak üzerinde yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Asfalt çalışmaları devam edecek

Soğanlık Yeni Mahalle’de İSKİ ile Kartal Belediyesi’nin iş birliğiyle yürütülen atık su ve yağmur suyu kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından 14 sokakta asfaltlama çalışmaları yapılmaya başlandı. Çalışmaların yapıldığı sokakta yaşayan mahalle sakinleri memnun olduklarını belirterek, ekiplere ve Gökhan Yüksel’e teşekkür etti. Asfaltlama çalışmaları sezon boyunca Kartal’ın muhtelif bölgelerinde devam edecek.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gökhan Yüksel, “Kartal’daki su baskınlarını ortadan kaldıracak 2 bin metre uzunluğunda yeni yağmur ve atık su hatlarının inşası tamamlanıyor. Kartal’ın 25 yıllık sorunu çözüldü. Devam eden ve yapacağımız asfaltlama çalışmaları var. Sadece Soğanlık Yeni Mahallede 14 sokakta asfaltlama yapılacak. Bu çalışmalar yama değil, komple sokak asfaltlaması olacak. İlçemize artı değer katacak çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.