House Flipper inceleme

Hastalanıp ya da işsiz kalıp hafta boyunca evde kalmak zorunda olursanız, televizyonda çok sayıda ev dekorasyonuna odaklanan şovdan birine rastlamış olabilirsiniz. Bilmeyenler için, ev çevirme sanatı, bir ev satın alma, onu yapma ve daha sonra kırıp dökmekten ibaret gelir. Bu şovlardan birini izlediyseniz ve “bu iş tam bana göre” diye düşündüyseniz – şimdi House Flipper oyununu alabilirsiniz.

Bankada biraz parayla başlıyorsunuz, ofisiniz olarak dandik küçük bir kulübede yaşıyorsunuz. Radyatörlerin ve boyama duvarlarının takılması ve hatta hamamböceği istilalarının temizlenmesi gibi bazı işleri bulmak için dizüstü bilgisayarınızı kullanırsınız. Geliştiriciler, küçük böceklerden korkmanız durumunda hamamböceği kapatma seçeneği de sunuyorlar.

Yaptığınız ilk birkaç iş bir çeşit öğretici gibi davranıyor, sadece banyo, temizlik veya boyamak gibi bir veya iki şey yapmanızı istiyor. İlk başta, yaptığınız işte oldukça yavaşsınız. Montaj cihazlarından boyama duvarlarına kadar yaptığınız hemen hemen her şey X veya R2 düğmesine basmanızı gerektirir (keşke gerçek hayatta bu kadar kolay olsaydı). Altlığı alın, X veya R2’ye basın. Bir lavaboya vidalayın, X veya R2 tuşunu basılı tutun. Bir duvar sıva, basın… olayı anladınız.

House Flipper inceleme

Her zaman dolaşmak ve her zaman bir düğmeye basmak sıkıcı olabilir, ama garip gelmedi. İlk başta yaptığınız her şeyde oldukça yavaşsınız. Herhangi bir şeyi temizleyen sihirli paspası aldığınızda, erken aşamalarda işi yapmak biraz zaman alabilir.

Neyse ki bir beceri puan sistemi var. Örneğin, belirli miktarda duvar boyadıktan sonra, ‘boya’ yeteneği için bir beceri puanı ile ödüllendirilirsiniz. Silindirlerinizi iyileştirebilir, kullandığınız boya miktarını azaltabilir veya daha hızlı yapabilirsiniz. Resim, montaj, satış müzakereleri, yıkım ve benzeri konularda daha iyi olsanız da, gerçek bir ilerleme duygusu olduğu için bu seviyelendirme sistemini beğendik.

Birkaç işten sonra ilk mülkünüzü satın almaya hazırsınız. Satın alabileceğiniz ilk evler genellikle çöplüktür. Yeniden takmanız, yeniden boyamanız ve yenilemeniz gereken yangın hasarlı bir ev var. Ancak çok geçmeden, daha büyük evler satın alıyorsunuz ve daha büyük kar elde ediyorsunuz.

house-flipper-inceleme-2

House Flipper oynanış

Oyun yeterince basit ama geliştirici onu oldukça çekici yapmayı başarıyor. Daha önce kontrollerden sıkıldığımızı hissettiğimizi söylemiştik, ama garip bir şekilde oyunun neredeyse terapötik olan sakinleştirici, soğutulmuş bir havası var.

Oyun birinci şahıs perspektif gezisi ve yüklediğiniz nesnelerle grafikler oldukça gerçekçi görünüyor. Ben oyunu Xbox 360 kontroller ile denedim ama kontroller PC de klavye ve mouse ile daha iyi. Her neyse, zamanla ustalığımız arttıkça daha da kolaylaştı, ancak sık sık görmek istediğiniz bir şeyi vurgulamak için kendinizi düzeltmeniz gerekiyor.

Diğer bir konu ise içerik oldu. Mobilyalarınız için seçebileceğiniz birçok renk seçeneği olsa da, genellikle aynı lavaboyu, aynı yatağı ve aynı TV’yi kurarsınız. Bu durum, bir tekrarlama hissi yaratmıyor değil. Dahası, yenilemek için girdiğiniz çoğu evin aynı şeylere ihtiyacı var gibi görünüyor. Bir radyatör takın. Bir priz takın. Bir duş alın. Daha fazla içerik olsaydı, bu muhtemelen çok daha eğlenceli olurdu. Diğer mesele, ikinci bir kat veya bodrum inşa etmenin bir yolu olmadığı ve bahçede yapacak çok az şeyin olmasıydı. Tabi daha sonra bahçe işleri için Garden Flipper adında bir DLC sunuldu. Bu, bahçe işleri için yepyeni görevler ve içerikler kattı.

house-flipper-inceleme-4

House Flipper nasıl oynanır?

Evet, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı zemin ve masa ve boya renkleri var, ancak oyuna daha fazla öge eklenmesi faydalı olacaktır diye düşünüyoruz. Dolapların rengini, bunun gibi şeyleri seçebilirsiniz, ancak gerçekten kişisel bir görünüm elde etmek için daha fazla seçeneğe sahip olması daha iyi olurdu. Bununla birlikte, yeni şeyler bulmak için menü sistemi iyi çalışıyor.

Sonunda mülkünüzü tamamladığınızda, açık artırma için hazırladınız. Yenilemeler boyunca, potansiyel alıcılar ne aradıklarını söyleyecekler, örneğin, yatak odası için bir oda veya eşyaları için büyük bir alan. Resimlerinin yanındaki küçük bir kırmızı ok, bir şeyi sevmediklerinde bile size söyleyecektir.

Açık artırma, az önce çevirdiğiniz eve teklif veren tüm insanları görür. Son teklifiniz geldiğinde, fiyatı biraz daha yükseltmek için pazarlık yapabilirsiniz ve daha sonra, nakit para ile, gidip radyatörleri değiştirmek ve bir profesyonel gibi lavaboları vidalamak için yeni bir mülk satın alabilirsiniz.

Sonuçta, bu sıradışı küçük sim ile güzel bir zaman geçirdik. Bazı insanların daha fazla seçenek olmadığı için sıkıldığına dair yorumlarını okuduk. Oyun bu hali ile bile sıradışı ve piyasadaki en iyi ev düzenleme oyunlarından biridir. Denemeye değer!

house-flipper-inceleme-3

DLC: Garden Flipper inceleme

Oyun fiziksel olarak mümkün olduğu kadar çok para kazanmak amacıyla çeşitli mülklerin yenilenmesine ve yeniden satılmasına odaklanıyoruz. Bu, temizlik, boyama, fayans, sıva ve iç tasarım gibi yol boyunca ustalaşmak için kilit becerileri içerir. Oyunun ilk ücretli DLC’si olan Garden Flipper, aynı becerileri dışarıda da almanızı sağlar.

DLC kendini oyuna iki şekilde sokar. Şu anda mevcut yenileme sözleşmelerine benzer şekilde bahçe sözleşmeleri var. Bunlar, basit bir çim biçme işinden veya zemin kaplamadan açık bir spor salonu veya çocuk oyun alanının inşasına kadar hoş bir şekilde çeşitlidir. Bu sözleşmeler ekstra nakit para kazanmanıza izin verir ve mevcut kişiselleştirme düzeyini göstermek için tasarlanmıştır, kendi bahçenizi sıfırdan tasarlama zamanı geldiğinde size birçok fikir verir.

Bundan hoşlanıp hoşlanmayacağınız, ne tür bir House Flipper-ci olduğunuza bağlıdır. Bununla birlikte, uzun oyundan hoşlanıyorsanız, zaman ayırıp her bir mülkü olabildiğince iyi hale getirirseniz, orijinalden yaptığınız kadar bundan da keyif alırsınız.

garden-flipper

DLC: House Flipper – HGTV inceleme

Oyunun yeni HGTV DLC’si ilk DLC’ye nazaran insanların oyun hakkında zaten sevdikleri çekirdek özellikleri genişletmeye odaklanıyor. Kayıt dosyanızı yükledikten sonra, HGTV DLC’ye erişmek için dizüstü bilgisayarınıza yaklaşmanız gerekir. Harita fonksiyonlarında da gelişmeler var.

House Flipper’ın HGTV DLC’si temel oyuna büyük bir genişletmedir. Temel oyunda olanlardan çok farklı olan çok sayıda yepyeni ev içerir. Bazı evlerde bulabileceğiniz sırlar vardır, örneğin belirli bir duvarı yıktığınızda gizli bir bodruma sahip olan. Bu DLC’de birçok yeni öğe de var. Artık duvarlarınıza kalıplama ekleyebilir ve fayansları tek tek yerine onluk gruplar halinde alabilirsiniz, bu da fayans eklemeyi ve panelleri eskisinden çok daha hızlı hale getirir.

HGTV DLC ayrıca yeni mekaniklere de sahiptir. Şimdi bir erkek ve kadının karakter modelleri var. Bir işi tamamladıktan sonra, evin başladığı durumu ve bittikten sonra nasıl göründüğünü gösteren resimlerden önce ve sonra gösterilir. Bu resimlerin tümü dizüstü bilgisayarınızdaki yeni bir sekmeye de kaydedilir, böylece geri dönüp istediğiniz zaman onlara bakabilirsiniz.

hgtv-dlc

House Flipper’ın HGTV DLC’si maliyeti haklı çıkarmak için çok fazla yeterli içerik ekliyor. Sadece yeni seçeneklerin küçük bir koleksiyonu değil, erişiminiz olan evleri ve eşyaları önemli ölçüde genişletiyor. Sadece daha fazla içerik isteyen oyunun hayranları, muhtemelen bu DLC’nin sunduğu şeylerden çok memnun kalacaklar. Yani, evet, buna çok değer. Yeni evler, ortam ve eşyalar deneyimlemeye değer ve zaten mükemmel bir simülasyon oyununa çok şey katıyor.