Pathway inceleme

Sabahın erken saatlerinde yükselen güneşin Kahire’yi uyandırmaya başladığı Mısır çölünde. Şehir sınırlarında, uzun bir yolculuk gibi görünen bir cip yükleniyor, yakıt ve cephane stokları kabaca sakallı bir sporcu olan sağlam bir kaşif tarafından aracın arkasına konmak üzere kaldırılıyor. Dahası cip boyunca sarı saçlı bir çift gözlük takan bir kadın, bir tabanca ve tıbbi malzeme ve araştırma belgeleriyle dolu bir el çantası taşıyor. İsimleri Jackson ve Natalya ve Nazilerin kendi korkunç amaçları için güçlü antik eserleri elde etmelerini durdurmak için bir maceraya başlamak üzereler.

Bu noktada, muhtemelen bunun garip Indiana Jones benzeri hikayesi olduğunu düşünüyorsunuz, ama değil. Burası Pathway, 1930’ların büyük vahşi çöl doğasında geçen stratejik bir RPG. Robotality tarafından geliştirilen ve Chucklefish tarafından yayınlanan bu oyun, onları süsleyen garip gizemleri ortaya çıkarmak için geniş çöllerden geçtiğinizde oyuncuları eşsiz ve özel kaşiflerin yerine koyuyor. Oyundaki beş görevin karakterleri ve hikayesi Dr. Jones’un maceralarını anımsatıyor. En başından beri engebeli kaşif olan Jackson’a baktığında, ikonik kırbaç ve ünlü yılan korkusu dışında Indy’deki her şeyi somutlaştırıyor.

Pathway inceleme

Oyunun ortamı, film müziği, anlatım ve hatta sanat tarzı gibi birçok şey oyuncuyu 1930’lara götürüyor. Oyunda John Williams ve çölün arkasındaki cipten sonra dolu bir orkestra ile çöller üzerinde dolaşıyormuş gibi hissettiriyor. Anlatım Harrison Ford’un kendisiyle de çarpıcı benzerliğe sahip bir sesle yapılır. Derin iri aksan vurgusu kurgusal kaşifleri mükemmel bir şekilde yansıtır ve Ford’un maceranın olaylarını okumasını, sanki Jones gibi zamanının gerçek bir hatırlaması gibi verir. 16-bit sanat tarzı, 80’lerin grenli film kasetinden oldukça farklıdır, ancak yine de oyunun tarzına mükemmel bir şekilde eşlik etmeyi ve sert çöllerin güzelliğini ve şiddetini sergilemeyi başarmaktadır.

Stratejik unsurları olan diğer RPG’lere benzer şekilde, Pathway oyuncuların sadece kaynaklarını yönetmelerini değil, aynı zamanda savaşa yaklaşma becerilerini de kazanmalarını gerektirir. Bu, mekaniği ve stratejileri öğrenmek sinir bozucu olabileceğinden, oyunun başlangıçta son derece cezalandırıcı olabileceği anlamına gelir. Ancak, kısa bir süre sonra ve büyük olasılıkla başarısız bir görevden sonra, oyun daha anlamlı olmaya başlar ve çok daha eğlenceli hale gelir.

pathway-inceleme-4

RPG unsurlarına gelince, oyunun en göze çarpan ve öfke uyandıran bölümlerinden biri yakıt ve cephane rasyonudur. Mühimmat çatışmadan kaçınarak veya akıllıca uygulanarak kurtarılabilirken, yakıt bu oyunun demir noktası gibi görünüyor. Oyuncular maceranın tamamlanması için gereken yakıtı korumak için çok fazla zaman harcamaktan kaçınmak zorunda kalacaklar. Yakıtın nasıl tüketildiğine gelince, her turda bir yakıt kullanılır ve genellikle kaynak kullanılabilirliğini en az cezalandırıcı ayarla değiştirseniz bile, her macera yaklaşık on beş kutu ile başlar. Sonuna kadar yapmak bundan daha fazlasını gerektirir. Genellikle, rastgele üretilen ganimeti düşürmek istemiyorsa, oyuncuları yakıt satın almak için büyük oranlarda para üflemek zorunda kalır. Yakıt bittiğinde, macera başarısız olur ve tekrar başlatılması gerekir, ayrıca bunun bir RPG oyunu için nasıl rahatsız edici olabileceğini görebilirsiniz.

Pathway oynanış

Bunun yanı sıra, oyun aslında çok kullanıcı dostu. Ayarlar ve özelleştirme, Pathway’in hem yeni oyuncular için harika bir başlangıç olmasına hem de deneyimli oyuncular için zorlu bir görev olmasına izin veriyor. Oyun ilerledikçe her görev gittikçe zorlaşıyor ve onunla birlikte, daha önce de belirtildiği gibi kaydırıcılar oyuncuya uyacak şekilde ayarlanabilir. Bu, bize benzer kaynak kullanılabilirliği ayarını değiştirmek veya düşman ölümcüllüğü ayarını değiştirmek anlamına gelebilir. Tarzınız ne olursa olsun.

pathway-inceleme-2

Şu anda beşi olan görevlerde, insanları eski Nazik firavunların dünyaya karanlık getirmekten alıkoymak için Nazilerden kurtarmaları için görevlendiren hikayeler var. Bölümler çok çeşitlidir ve bir süre devam eder. Maceralar, nasıl oynadığınıza ve görevin ne olduğuna bağlı olarak bir saatten dört artı saate kadar sürebilir. Bu, Pathway’in aslında tüm av oyuncuları için şaşırtıcı derecede içeriğe sahip olduğu anlamına geliyor. Benzer şekilde, maceralar sırasında partinize farklı karakterler gelecektir.

pathway-inceleme-3

Bir kasabaya gidebilir ve kasaba sakinlerini yönlendirmekle suçlanan Sultan Ömer’i bulabilirsiniz. Onu kurtarırsan, partine katılır ve yolculuğun boyunca daha fazla yardım alırsın, ama bu bir sonraki için orada olacağı anlamına gelmez. Her macera tamamen benzersizdir ancak sanki biriymiş gibi bağlantı kurma potansiyeline sahiptir.

Bu yapı, gelecekte daha fazla macera eklenebileceği potansiyelini ortaya koyuyor, belki de alışılmadık ekibimizi, Doom Tapınağı’nın başlarındaki olaylara benzer şekilde, 1930’un Asya’sının daha doğusuna götürüyor. Durum ne olursa olsun, Pathway’in şu anki durumu fazlasıyla maceraya sahiptir. Şans ve zafer sizinle olsun!