Kadıköy Vapur İskelesi yenileniyor

Eminönü ve Karaköy gişelerinin de yer aldığı Kadıköy-2 Vapur İskelesi yenileniyor. İBB Şehir Hatları AŞ, İstanbul’daki vapur iskelelerinde yenileme çalışmaları yapacak. Çalışmaların ilki Kadıköy’deki iskelede başladı. Çalışmalarla ilgili konuşan Şehir hatları AŞ Genel Müdürü Sinem Dedetaş, iskeleleri bir yaşam ve etkinlik alanı olarak kullanmak istediklerini belirterek diğer iskelelerde de yenileme çalışmaları başlatacaklarını açıkladı.

Kadıköy’deki iskelede yürütülen çalışmalar kapsamında iskelenin tamamı, zeminden tavana elden geçiriliyor. Tüm atık ve temiz su, elektrik tesisatları, yangın dedektörleri, iç-dış aydınlatma, turnikeler, biletmatikler, yolcu bilgilendirme anons ve panoları, internet alt yapısı, kameralar, ankesörlü telefonlar, banka ATM’leri, büfeler yenileniyor. Ayrıca, iskelenin üst katında bulunan İstanbul Kitapçısı’nın Kültür AŞ tarafından yenilenme çalışmaları da sürüyor.

İBB’nin önceki yönetimi Kartal’daki vapur iskelesi tadilat nedeniyle kapatmış, ancak tekrar açmamıştı. Yıllardır Kartal’daki vapur iskelesi atıl durumda. Kartal ile Yalova arasındaki vapur hatları da Pendik’e kaydırıldı. Umarım İBB’nin yeni yönetimi Kartal’daki iskeleyi de bir an önce açarak vapur hatlarını geri getirir.