İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki ‘ölüm yolları’ güvenli hale getiriliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un ölümlü birçok trafik kazasına sahne olan en tehlikeli yollarında güvenliği sağlamak için kolları sıvadı. Halk arasında ‘ölüm yolu’ olarak bilinen Anadolu Yakası’nda Kartal, Beykoz, Ümraniye, Üsküdar, Beykoz, Çekmeköy gibi ilçeleri ve Fatih Sultan Mehmet – Yavuz Sultan Selim gibi köprüleri birbirine aksta yer alan yollarda asfaltlama çalışması başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında “Ali Bahadır Kavşağı” yolunda asfaltlama yapılarak sürüş güvenliğinin artırılması amaçlanıyor. Kentin kritik noktalarında sürüş güvenliğini bozacak yollar üzerinde çalışma yapan İBB, bilimsel ölçütlere göre yolları yeniden düzenliyor. Sürüş güvenliğini önceliğe koyan yetkililer, Avrupa Yakası’nda Büyükçekmece, Bayrampaşa, Silivri, Arnavutköy ve Bağcılar’da yapılan çalışmalara, Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Kartal ve Beykoz’dakiler eşlik etti.

İBB Yol Bakım Müdürlüğü, Anadolu Yakası 8. Bölge Müdür Yardımcısı Halil Başer, “İstanbul’da kara ulaşımının sağlıklı ve sürdürülebilir biçim kazanması açısından oldukça önemlidir. Bu aks maalesef halk arasında ‘ölüm yolu’ olarak tanımlanıyor. Burayı 16 milyon İstanbullu açısından güvenli bir hale getirmek için ‘Ali Bahadır Kavşağı’ yolunu hızla bitirmeye çalışıyoruz. Çalışmamız bittiğinde bu yolda meydan gelen trafik kazalarında büyük ölçüde azalma olacaktır. Bu bozuk yol tamamlandığında yurttaşlarımızın seyahatlerine konfor gelecektir.” dedi.