Democracy 3: Africa inceleme

Güney Afrika’yı düzeltmek için ekibi topladım. Bu doğru, yüksek polis teşkilatı, eğitim sübvansiyonları, çocuk bakımı ve eğitim oranı artışının doğru kombinasyonu ile Güney Afrika tam bir Ütopya oldu. Dindar gruplardan ve şiddetli feministlerden birkaç suikast girişiminden kurtuldum. Şimdi sadece Afrika’nın geri kalanını düzeltmem gerekiyor.

Demokrasi 3, sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Atmosferik sahneler yok, önceden belirlenmiş bir hikaye yok. Oyuncular oyunu, çözülmesi gereken bir dizi sorunun olduğu bir ülke olarak açarlar. Politikalar ve dikkatli yönetim ile ülkenizi doğru yöne yönlendirebilirsiniz.

Orijinal seri Demokrasi 3 yeni bir Afrika versiyonunu duyduğumda incelemeye karar verdim. Yine de, oyunun Afrikalı görünmesini sağlamak, ancak çeşitli ülkelerdeki politikaları veya durumları değiştirmekten ibaret bir yeniden başlatma veya orijinal oyunun aynısı olabileceğinden endişelendim. Çok yanılmışım.

Democracy 3: Africa inceleme

İlk bakışta, Democracy 3 Afrika orijinal oyuna çok benziyor. Ülkenizde sorunlar var ve bunların üstesinden gelmek için politikalar kullanmanız gerekiyor. Ancak, birçok şey farklı. Her şeyden önce, çeşitli ülkelerdeki sorun türleri Türkiye veya Almanya’da karşılaşılanlardan oldukça farklıdır. Yeni lider olarak, zayıf altyapı, sınır çatışmaları ve yaygın kadın sünneti ile mücadele ederken, genellikle obezite ve kirlilik gibi sorunları da çözmeniz gerekecek.

Ancak, kıtanın bazı avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Turizm, istikrarsızlık sırasında bile vahşi yaşam sayesinde yüksektir ve zengin mineral kaynaklarım ekonomimin zor zamanlarda ayakta kalmasına yardımcı oldu. Yani evet, Güney Afrika’m oldukça gerçekçi idi. Bakanlarımın tipik olarak Güney Afrika isimleri bile vardı ve kapılı topluluklar ve HIV/AIDS ile ilgili sorunlar gibi yerel olarak uygulanabilir olan bir grup politika zaten vardı.

democracy-3-africa-inceleme-4

Democracy 3: Africa oynanış

Yönetime seçildiğinde sadece %3 popülerlik elde ettim, yani ülkeyi istikrara kavuşturmazsam yeniden seçilme ihtimalim düşüktü. Ayrıca, ne yaparsam yapayım, ülkedeki cinsiyet eşitsizliği, çok fazla muhafazakârlık olduğu için erken başladı. Ayrıca, ekonomik durum pek de doğru değildi, iş kanunları işverenleri ve sendikaların asgari gücünü destekliyordu. Bu nedenle, bazı yönler yerel duruma çok doğru gelse de, diğer unsurlar beni buradan çıkardı. Bununla birlikte, farklı Afrika ülkeleriyle oynarken tutulma ile ilgili herhangi bir sorunum olmadı, çünkü hangi politikaların %100 doğru olmadığı konusunda hiçbir fikrim yoktu.

Orijinal Demokrasi 3’te, genellikle tüm ülkelerde uzun vadede ekonomiyi artırmak için eğitim ve sağlık hizmetlerini iyileştirmek, araba kullanımını azaltmak ve çevreye yardımcı olmak için bir uzaktan çalışma girişimi eklemek ve daha sonra başka politikalar düzenlemek faydalıdır. Ancak Afrika versiyonunda bu faydasız olabilir. Hatta birkaç turda suikast sonucu öldürüldüm. Ne yaparsam yapayım öfkelenmiş gibiydim. Ve dini gruplar. Ve vatanseverler. Onların aşırılık yanlısı grupları yabani otlar gibi büyüyecekti ve sonunda korkunç bir şekilde ölüyordum.

democracy-3-africa-inceleme-2

Democracy 3: Africa nasıl oyun

Afrika kesinlikle bazı farklı politikalar gerektiriyor ve Demokrasi 3’te Afrika’yı deneyimlemek harikaydı. En sonunda başarıya giden en iyi yolun bazı sosyal politikalarla birlikte yüksek bir polis varlığı ve topluluk polisliği olduğunu buldum. Her nasılsa, erken suikast planlarından sağ çıkmayı ve sonunda bir ütopya yaratmayı başardım.

democracy-3-africa-inceleme-3

Demokrasi 3: Afrika çok eğlencelidir. Orijinal oyunun hayranları için, yeni gelenler için ilginç olsa da, bazı yeni zorluklar ve başarılar sunuyor. En eşit tempolu strateji oyunu olmayabilir, farkında olmadan saatlerinizi çalmaya devam edecektir.