Cattle & Crops inceleme

PC için Cattle and Crops kişi, ekim ve hasat ile sınırlı olmayan bir çiftlik işletmelidir. Çiftliği yeterince verimli bir şekilde yönetmek için, bir oyuncu Claas, Damman, Horsch, Hawe, Stapel ve Mercedes-Benz gibi markaların gerçek araçlarını temsil eden belirli tarım makinelerine hakim olmalıdır. Sürüş fiziği gelişmiştir. Yol tutuşu, sürülen araçlardan etkilenir ve tüm deneyim gerçekçi ses efektleri ve yan aynaları ayarlama yeteneği ile zenginleştirilir.

Cattle & Crops inceleme

Çiftlikte yapılması gereken çok iş olduğundan, ek yardım alarak çalışmak da dikkate değer. İşçiler, meyvenin taşınmasından toprağın gübrelenmesine, hayvanların bakımına kadar çeşitli görevlere atanabilirler. Ayrıca, bu çalışanlar genel verimliliklerini etkileyen deneyim kazanmaktadır.

Üreme hayvanları bu tarım bulmacasının başka bir parçasını oluşturur. Eğer bir hayvancılık uğraşı içine girilirse, uygun yem sağlamak, çiftlik evini toplamak ve hayvanların hastalık yakalamasını önlemek gereklidir. Oyunun genel amacı sadece çiftlikte yaşamın eğlenceli bir simülasyonunu sağlamak değil, aynı zamanda oyuncuya tarım ve hayvancılık hakkında da bilgi vermek.

cattle-crops-inceleme-3

Cattle & Crops oynanış

Burada daha önce açıklanan her şeye gerçekçi bir hava sistemi eşlik ediyor. Uzun bir kuraklık, oyuncuları tarlalarını sulamaya zorluyor, aksi takdirde mahsuller soluyor. Ancak uzun süren yağmurlar ıslak toprak nedeniyle aracın yol tutuşunu engelleyebilir.

İlginçtir ki, Masterbrain Bytes’in geliştiricileri Cattle and Crops’un sadece simülatör için değil, aynı zamanda bu tür oyunlarla maceraya başlamak isteyen oyuncular için de bir oyun olmasını istediler. İsteyenler ayarlar ile havanın oyun üzerindeki etkisini devre dışı bırakabilir veya gerçekçi fiziği daha kolay bir sistemle değiştirebilir.

cattle-crops-inceleme-1

Cattle & Crops nasıl bir oyundur?

Oyun üç ana oyun moduna sahiptir. Birincisi, bir çiftçinin hayatını yaşamak ve kırsal işini geliştirmek zorunda olan tek oyuncu modudur. Sandbox Modu, oyuncuların herhangi bir sınırlama olmaksızın (karakter uzmanlığı, deneyim puanı vb. olmadan) oynamasına izin verir. Dahası, PC için Cattle and Crops, diğer oyuncuları bir çiftliği yönetmeye veya güçlere katılmaya ve çiftliklerinde başka birine yardım etmeye davet edebilecek sağlam bir çok oyunculu mod sunar.

cattle-crops-inceleme-4

Son zamanlarda Toplitz Productions ile bir arayan Masterbrain Bytes geliştiricileri, oyunu PC ve konsol için erken erişimden çıkarmaya hazırlanıyor. Tarım simi şu anda PC’de (Steam) erken erişim formunda, ancak büyük haber şu ki bir konsol lansmanı da planlanıyor. Şimdilik tarih belli değil.