Pokémon Go’da baskın daveti nasıl yapılır?

Pokémon Go geliştiricisi Niantic, antrenörlerin arkadaşlarını baskın savaşlarına davet etme özelliğini duyurdu. Pokémon Go, geleneksel olarak oyuncuların oyunu oynamak için dışarı çıkmalarını ve topluluklarını keşfetmelerini amaçlar. Geliştirici Niantic, oyunu insanların daha fazla evde kaldığı süreçte evden oynanabilir hale getirmek için birkaç değişiklik yaptı. Bunlardan biri de uzaktan baskın özelliğiydi. Yeni savaş baskınları özelliği, bu değişikliklerin devamı gibi görünüyor. Daha önce bir savaş baskınına ancak fiziksel olarak yakınsanız girebiliyordunuz. Yeni değişiklik, arkadaşlarınızı daha önce girdiğiniz bir baskına uzaktan davet etmenizi sağlar, bunun için fiziksel yakınlık gerekmez.

Bu özellik başladığında, şahsen katıldığınız özel baskın lobilerinde bir “+” düğmesi görünür. En fazla beş arkadaşınızı size katılmaya davet etmek için + düğmesine dokunabilirsiniz. Raid davetiyeleri, Yakındaki ekranlarında veya anında bildirimlerde arkadaşlarınıza bildirilir. Bu davetiyeler, arkadaşlarınızın baskın lobisine girmelerine izin verecek ve bir geçişi ancak savaş başladığında kullanabilecektir.

‘Pokémon Go’ Baskınları: Arkadaşlarınızı Raid Daveti Nasıl Atılır?

Baskınlar, 2017’de tanıtıldıklarından beri Pokémon Go’nun büyük bir parçası haline geldi ve trainer’lerin arkadaşlarıyla ve yabancılarla güçlü Pokémon’ları ele geçirmesine izin verdi. Şimdi, yakınınızdaki bir Raid’e arkadaşlarınızı davet etme özelliği geldi. Niantic’in, Pokémon Go oyuncularının güçlü Pokémon’ları kendi evlerinin rahatlığından ele geçirmelerine izin vermek için Remote Raid Pass’ı eklediğine benzer şekilde, bu yeni özellik, eğitmenlerin herkes aynı anda çevrimiçi olduğu sürece nerede olurlarsa olsunlar bir araya gelmelerine olanak tanıyacak. Pokémon Go’da arkadaşlarınızla Raid’de savaşmak istiyorsanız, tüm ayrıntılar için okumaya devam edin. Arkadaşlarını davet eden sizseniz, şu adımları izleyin:

1. Arkadaşlarını bir Raid’e davet etmek için, antrenörlerin ya lobiye girecek kadar bu savaşlara yeterince yakın olmaları ya da ekranın sağ alt köşesindeki yakındaki sekmeden bir Uzak Baskın kullanmaları gerekecek.

2. Bir Baskına girdikten sonra, Savaşa girmek için Baskın Geçişinizi kullanın ve parti seçme ekranında, parti seçim kutusunun (aşağıda gösterilmiştir) üzerinde yeşil bir nokta görmelisiniz. Arkadaşlarınızın listesine gitmek için bu düğmeye dokunun. Çevrimiçi olanlar en üstte yer alacak, arkadaşlarınıza bir davet gönderecek ve Raid Lobinize erişmek için özel bir üç basamaklı grup kodu seçecek.

basin-daveti-1

3. Davet edilen kişi sizseniz, davetin gönderilmesini bekleyin ve ekranınızın sağ alt köşesindeki yakındaki sekmeye göz atın. Turuncu renkte yanarsa davetin var demektir. Sekmeyi seçin ve aşağıda gösterildiği gibi davet edildiğiniz Raid’e basın.

basin-daveti-2

4. Daveti kabul ettiğinizde, arkadaşınızın Raid’ine gideceksiniz. Savaşa girmek için bir Remote Raid Pass kullanın ve kendi parti seçme ekranınıza gönderileceksiniz. Arkadaşınızın oluşturduğu üç basamaklı kod otomatik olarak ekranınızda görünecek ve size erişim hakkı verecektir.

Buradan geri kalanı normal bir Baskın Savaşı gibidir. Takımınızı seçin, süre dolmadan Pokémon’u yenin ve onu yakalamaya çalışın.