“Kartal Poliklinikler” durağı, otobüste tartışılıyor

Esentepe Mahallesi Yakacık Caddesi üzerindeki “Kartal Poliklinikler” durağı, duraktan geçen otobüsleri kullanan vatandaşlar tarafından tartışılıyor.

Özellikle İETT Kartal Garajından kalkan otobüslerin dışında, E-5’in üst tarafından (Yakacık, Uğur Mumcu, Samandıra, Sultanbeyli gibi) gelen otobüslerde bu tartışma daha sık oluyor.

Girse tartışılıyor, girmese tartışılıyor

Durak, konumu nedeniyle, Kartal’a dümdüz inen Sanayi Caddesi’nden otobüslerin Yakacık Caddesi’ne girmelerini ve gidiş-dönüş olmak üzere toplam 4 kere dönemeçli yoldan geçmelerini gerektiriyor. Otobüsler girdikleri yoldan geri çıktıkları için bu durakta inmeyen yolcuların tepkisine neden oluyor.

Durakta inen veya binen olmayınca, otobüsteki yolcular tepki gösteriyor. Otobüs şoförleri durağa girmediklerinde de o durakta inmek isteyen biri çıkıyor ve bu sefer de durağa girilmedi diye o yolculardan tepki geliyor. Sorunun nasıl çözüleceği şimdilik bilinmiyor.

“Kartal Poliklinikler” durağı sorunu

“Kartal Poliklinikler” durağı, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin kapatılarak Tuzla’ya taşınmasının ardında Tuzla Devlet Hastanesi’ne bağlanan Taşocakları Polikliniklerinin bulunduğu yere gidenler için var olan bir otobüs durağıdır. Durağa girilmesi durumunda otobüslerin toplamda yaklaşık 700 metrelik bir yol kat etmesi gerekiyor.

Duraktan geçen otobüsler şu şekilde: 16B, 131K, 131V, 131Y, 132B, 132C, 132ÇK, 132N, 132S, 132Z, 134, 143CK, 134GK, 134UK, KM31, KM32, KM34