Tower Tag inceleme

Tower Tag, iki takımın dipsiz, açık alanda gerçekleştiği FPS rekabetçi bir nişancı oyunudur. Her oyuncunun sağlık ve silahı vardır, bu da zaman içinde cephaneyi şarj eder. Haritanın kendisi her yere yayılmış birden fazla kuleden oluşuyor. Oyuncu silahının, rakiplerinizi vurmaktan başka ikincil bir amacı vardır; silah kuleye ‘bağlamak’ için kullanılır.

Tower Tag inceleme

Bu kulelerin ele geçirilmesi oyun için son derece önemlidir, çünkü harita üzerinde nasıl gezindiğiniz ile ilgilidir. Oyuncular bir kuleye bağlandıktan sonra, bir kanca sistemi gibi kendinizi kuleye çekmek için silahı geriye çekerler. Gezinmek için kuleleri kullanarak boşluğu kapatabilir ve düşman takımını ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir takımdaki tüm oyuncular hayatlarını kaybettiğinde, diğer takım bir puan alır ve maç yeniden başlar, bu maç zamanlayıcı sıfıra ulaşana ve en çok puana sahip takım kazanana kadar devam eder.

tower-tag-inceleme-1

Tower Tag oynanış

Oynanış son derece eğlenceli, taktik ve gerilim doludur. Oyuncular kuleleri düşman ateşinden korunmak amacıyla kullanabilirler, bu nedenle durumsal farkındalığınızı çok düşünmeniz ve rakiplerinizi kuşatmanın yollarını bulmanız gerekir.

Oyuna ilk başladığımda kolayca bir sunucuya bağlanabildim. Şu sıralar girilebilecek 2-5 arasında maç rahatlıkla bulunuyor. Oyun topluluğu oldukça iyi. Oyunda daha çok Alman oyuncular bulunuyor. Her maç sonunda 3 farklı mod için oylama yapılıyor. En çok oy alan modda maç gerçekleşiyor. Oyundaki amaç, diğer kulelerdeki rakip takım oyuncularını vurmak. Kule ortasında bir direk var ve bu sayede korunabilirsiniz.

tower-tag-inceleme-2

Tower Tag nasıl oyundur

Oyunda bir kuleden diğerine atlamanız gerektiği gibi gerçek hayatta hareket etme ihtiyacınız az oluyor. Ayrıca siperliklerde kendinizi korumka için eğilmeniz gerekebilir. Kendimi yerde sürünürken bulduğum bir an vardı. Dar bir alanda çok hareketli olmanız gerekebilir. Bu da kardiyonuza iyi gelecektir.

tower-tag-inceleme-4

Grafikler ve dokular çok güzel. Oyunda iki takım bulunuyor. Takım renkleri mevi ve turuncu şeklinde. Haritanın dış kenarlarına dağılmış yapıların koyu, gölgeli dokuları net bir şekilde detaylandırılmıştır. Ellerinizi veya bacaklarınızı görememek biraz garip ve esasen etrafınızda sihirli bir şekilde uçan bir silahla yüzen bir hedefsiniz, ancak o zaman bile, silahın tasarımı tertemiz. Fütüristik bir ortamda olduğunuzu hissettirmek konusunda oyun çok iyi bir iş çıkarıyor.

Tower Tag, mevcut VR FPS’ler içinde en iyilerinden biri. Zamanla oyuncu sayısı arttıkça ve değişik oyun modları geldikçe çok popüler olacaktır.