Ardahan Tanıtım Günleri Maltepe’de

İstanbul Maltepe’de 27-30 Ocak 2023 tarihleri arasında Ardahan Tanıtım Günleri yapılacak. Ardahan Tanıtım Günleri’nin Maltepe Etkinlik Alanında 27-30 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Maltepe’de Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) öncülüğünde düzenlenecek tanıtım etkinliğinde Ardahan ilinin yöresel ürün stantları kurularak ziyaretçilere sunulacak. Ayrıca yöresel sanatçılar tarafından konser ve eğlence etkinlikleri düzenlenecek. Daha önce Ocak ayında yapılacağı açıklanan etkinlik, hava koşulları, ramazan ayı ve seçimler nedeniyle Nisan ayına ertelendi.

İstanbul’da organize edilen Ardahan Tanıtım Günleri’nin vatandaşlardan yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Maltepe etkinlik alanında 5’incisi yapılacak tanıtım günlerine İstanbul’da yaşayan Ardahanlıların akın etmesi bekleniyor.

Etkinlikte Ardahan ilinin etli mantı, feselli, katmer, gevrek, pişi ve ayran çorbası gibi meşhur yiyecekleri sunulacak. Ayrıca kaşar peyniri, Kafkas balı ve kaz eti gibi oldukça tercih edilen yöresel yiyecekleri satın alabileceksiniz. 27 Nisan’da başlayacak etkinlik, 30 Nisan’da son bulacak.