Pokemon Go Ditto kılavuzu: Pokemon Go’da Ditto nasıl yakalanır

Pokemon Go'da Ditto yakalamak için bilmeniz gereken her şey, Ditto kılık değiştirmeleri dahil.

Pokemon Go’da Ditto yakalamak, koleksiyonunuza sadece bir tane bile eklemek istemeniz çok acı bir serüvene girmenizi gerektiriyor. Pokemon Go’da oyuncuların Ditto yakalamasını gerektiren bir dizi özel araştırma görevi var ve aynı anda bu görevlerden birden fazlasına sahip olduğunuzda pembe lekelerden sadece birini yakalamak hepsini bir kerede işaretleyebilir. İşte Pokemon Go’da Ditto’nun nasıl yakalanacağına dair ipuçları ve olası Ditto kılık değiştirmeleri.

Pokemon Go’da Ditto yakalamanın hilesi, hangi Pokemon içinde Ditto’nun bulunabileceğini bilmektir. Vay, kulağa tüyler ürpertici geliyor. Açıklayalım. Ditto kendisini diğer Pokemonlar gibi gizler, çünkü formlarını Dönüştürme yeteneği ile taklit edebilir. Çeşitli Özel Araştırma görevlerinin bir parçası olarak, bir Ditto yakalamanız gerekebilir, bu yüzden vahşi bir Ditto görmek imkansız olsa da, hangi Pokemon’un nasıl görünebileceğini bilerek birini daha kolay bulabilirsiniz. İşte Pokemon Go’da Ditto yakalamakla ilgili bildiğimiz her şey ve hangi Pokemon’lar Ditto kılığına girebilir.

Pokemon Go’da Ditto nasıl yakalanır?

Ditto’yu yakalamakla ilgili daha da sinir bozucu olan şey, muhtemelen bir noktada ihtiyaç duymadığınız zaman birini yakalamış olmanızdır, ancak bir gereklilik olduğu anda, mor ezilmiş canavarın sahada hiçbir işareti yoktur. İyi haber şu ki, Ditto aslında çok yaygın bir Pokemon’da saklanıyor. Hangisinin hangisi olduğunu bulmak için hepsini yakalamanız yeterlidir.

Yakalama ekranından sonuna kadar gitmeniz ve aslında Pokemon’u yakalamayı başarmanız gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Ditto ancak bu başarılı olduğunda kendini gösterir. Yaratığınızı tuzağa düşürmeyi başardığınızda normal ‘Gotcha’ yerine, topun üstünde ‘Oh?’ görünecek ve Ditto gerçek mutlu gülümseyen benliğini ortaya çıkaracaktır.

Pokemon Go’da Ditto hangi pokemonlara gizlenebilir?

İşte Pokemon Go’da Ditto’ların saklanabileceği pokomonların tam listesi. Bunlar değişebilir ve son iki yılda avı kolaylaştırmak için listeye daha fazla Pokemon eklendi. Remoraid, listeye nispeten yeni bir eklemedir. Göreceksiniz ki, Yanma hariç, nispeten yaygın Pokemonlardır. Bu yüzden hepsini yakalamak ve kontrol etmek için bol miktarda Poke Ball’a sahip olduğunuzdan emin olun.

 • Weedle
 • Paras
 • Venonat
 • Voltorb
 • Hoothoot
 • Ledyba
 • Spinarak
 • Hoppip
 • Remoraid
 • Seedot
 • Whismur
 • Gulpin
 • Skitty
 • Numel
 • Bidoof
 • Foongus
pokemon-goda-bir-ditto-nasil-yakalanir

Pokemon Go Ditto yakalama ipuçları

Bir Ditto yakalamak tamamen şans meselesidir, ancak Pokemon Go zamanınızı en üst düzeye çıkardığınızdan emin olmanın birkaç yolu vardır.

1. Yakındaki radarınızı kullanın

Yakındaki listenizdeki hedef Pokemon’a her zaman dikkat edin. Hepsi nispeten yaygın Pokemon olsa da, özellikle karışıma daha fazla Pokemon eklendiğinde, neyin nerede olduğunu görmek yardımcı olur.

2. Lures ve incense ile Ditto yakalamak

Pokemon Go’da bir incense aktif ederek bir Ditto yakalayabilirsiniz. Bir yerde sabit kalıyorsanız lures ve/veya incense açın, Pokemon listesini hedefleyin ve belki Ditto’nun size geldiğini görebilirsiniz.

3. Ditto herkes için aynıdır

Tamamen rastgele olan ve diğer oyuncular tarafından paylaşılmayan parlak Pokemon’un aksine, Ditto her zaman belirli bir Pokemon yumurtasının içinde bulunabilir. Bu, bir Ditto arıyorsanız ve bir oyuncu bulursa, onu da elde edeceğiniz anlamına gelir.

4. Bir şanslı yumurta çatlamak

Bu, Ditto’yu yakalama olasılığınıza yardımcı olmaz, ancak bir Ditto avına çıkıyorsanız, karşılaştığınız her Pokemon’u kontrol ederken XP kazanacaksınız. Bir Şanslı Yumurta kırın ve bu XP yarım saat boyunca iki katına çıkacak. Aynı şey Yıldız Parçaları için de geçerli.

5. Pokemon Go yumurtadan kuluçka ile Ditto çıkarmak

Ditto’yu bir yumurtadan çıkaramazsınız. Yukarıdaki yöntemler kullanılarak bir Poke Ball ile yakalanmalıdır.

Spor Salonunda Ditto kullanma

Aslında Ditto’ya sahip olduğunuzda, Pokemon Spor Salonunda ilginç bir kullanımı olduğunu göreceksiniz. Savaşmak için onu alın ve ilk rakibinin formuna dönüştüğünü ve kendi CP’sini korurken Pokemon’un hareket setini ele aldığını göreceksiniz. Yine de, karşılaştığınız ilk karşıt Pokemon için sadece bir kez form değiştirdiğinden tüm savaşta buna sıkışacaksınız.

Genel Pokemon Go Ditto bilgileri

Ditto Normal bir Pokemon. Standart olarak yakalamak için 3 candy verir, geliştirilmiş bir formu yoktur. Candy ve Stardust kombinasyonu ile diğer Pokemonlarda olduğu gibi güçlendirebilirsiniz. Arkadaşınız olarak Ditto ile yürümek istiyorsanız, elde ettiğiniz her 3km için bir candy getirecektir.

Bir Ditto’nuz olduğunda, görevi tamamlarsınız! Kaçınılmaz olarak tekrar Özel Araştırma görevi olarak görünene kadar, bu noktada bu sayfayı yeniden ziyaret ederek belleğinizi yenileyebilirsiniz.