Abandon Ship inceleme

Abandon Ship, sizi küçük bir deniz gemisinden sorumlu tutar ve kurulmasına yardımcı olduğunuz kötü bir tarikattan kaçmakla görevlendirir. Hikaye, maceranız boyunca metin kutuları aracılığıyla, hem keşfedilmeyi bekleyen yer etrafında rastgele anlatılan öyküler hem de belirli yerlerde etkinleştirilen önceden tanımlanmış hikaye ritimleriyle ilerler. Bununla birlikte, çoğu zaman ana odak noktanız korsanlarla ve kültistlerle savaşmanın yanı sıra mümkün olan en kısa sürede geminizi en yakın limanda yükseltmek ve onarmak olacaktır.

Oyunun büyük bir kısmı savaş ile geçer. Her gemi, bazıları düşmanın gövdesine zarar vermekte iyi olan toplar ve diğer denizcilik silahlarıyla donatılmıştır, diğerleri ise karşı mürettebatla mücadele etmekte daha iyidir. Kendi mürettebatınızın savaş istasyonlarını yönetmesi gerekecek. Yelken açtığınız birden fazla şerit var ve düşmanınızdan farklı mesafeleri tamamlayan çeşitli silahlar var, örneğin, belirli toplar yakın mesafede çok daha iyi, diğer silahlar ise çok uzak için iyidir.

Abandon Ship inceleme

Savaş sırasında çok şey oluyor ve gerçek zamanlı olarak her şeyin üstesinden gelmek zor olabilir, ancak bir duraklatma özelliği hesaplanan siparişleri vermek için zaman ayırmanıza izin verir. Denizciler denize atılacak ve kurtarılmaya ihtiyaç duyacak, gövde çatlayacak ve onarım gerektirecek, düşmanlar bazı yakın dövüş savaşları için gemiye gelecek ve bazen ekibinize dev dalgalar çarpışırken çarpışma için destek vermeleri talimatını vermelisiniz. Tüm bu faktörler, silahlarınızı yönetme ve dolum zamanlayıcılarını izleme ihtiyacı ile birleştiğinde, bazı taktiksel diziler yaratır.

Savaş oldukça eğlenceli, ama bir süre sonra biraz fazla kolaylaşmaya başlıyor. Bunun muhtemelen kullanılan kalıcı ölüm sistemi ile bir ilgisi vardır, çünkü oyununuzu sadece zaman zaman kaydedebilirsiniz (satın alabileceğiniz bir filika eklentisi gibi yardımcı olabilecek ekstralar olsa da). Öyleyse ölüm, ne kadar ilerleme kaybedeceğiniz göz önüne alındığında en rahatsız edici olandır.

abandon-ship-inceleme-4

Abandon Ship oynanış

Mücadeleyi karıştırmak, karşılaştığınız hikayeye dayalı olaylar ve yiyecek ve altın gibi toplanmayı bekleyen diğer bonuslardır. Dünya oldukça büyüktür ve keşfedilecek çok yer vardır. Harita bireysel alanlara ayrılmıştır ve her birinde bir kez keşfedildiğinde savaş sisini kaldıran ve hedeflerinizin nerede olduğunu görmenizi sağlayan bir deniz feneri vardır. Her alanda yalnızca belirli sayıda hedef tamamlandıktan sonra erişilebilen bir dizi çıkış vardır, bu nedenle çevrenizi keşfetmeye teşvik edilirsiniz. Etrafınızda korsanlar, kültistler, agresif kaleler, örümcekler, ve sizi batırmak için dev bir Cthulhu benzeri yaratık bulunur.

abandon-ship-inceleme-3

Dokunaçlı canavar sizi yakaladığında, denizcilerinizin onu kesip kaçması gereken bir savaş sırası var. Ancak nihayetinde, canavarı indirmek için gerekli araçları kazanabilirsiniz, bu noktada öngörülen bir yere gidersiniz ve bir savaşa hazırlanırsınız. Umarım onları düşürmek için yeterli güce sahip olursunuz, aksi taktirde yeni bir mürettebatı toplayıp sıfırdan başlamak zorunda olduğunuz çizim tahtasına geri dönersiniz.

abandon-ship-inceleme-2

Abandon Ship’da oldukça fazla eziyet var ve sonunda geçiyormuş gibi hissetmeye başladık, ancak genellikle nazik bir meydan okuma ve tekrar tekrar geri döndüğümüz eziyet edici bir deneyim için yapılan taktik savaşlar olur. Her ne kadar tekrarlayan savaşlara rağmen tema ve atmosfer zevkli. Eğer FTL’den hoşlanıyorsanız ve Karayip Korsanları gibi yapımları seviyorsanız, o zaman bu oyuna daha yakından bakmanızı tavsiye ederiz, Abandon Ship ilgi çekici bir maceradır.