Session inceleme

Session’ın tuhaf kontrol şeması, şimdiye kadarki en gerçekçi kaykay manipülasyonu için her bir ayağa ayak uyduruyor. Küçük çizgilerin büyük zaferler olduğu bir simülasyon. Aynı anda iki çubuktan mükemmel açı, momentum ve girdiler gerektiren karmaşık kombinasyonlar.

İsterseniz oturum daha da karmaşık ve gerçekçi olabilir. Tahtaların çubuklara ne kadar sert vurduğunuzu ve tetikleyicileri ne kadar hızlı çektiğinize bağlı olarak gövde rotasyonunun nasıl çalıştığını temel alarak seçenekler sunar. Ancak gerçek oyun değiştirici, oyuncuların çubukları çarparak bir numarayı ne zaman bırakacaklarını seçmelerini gerektiren manuel yakalama seçeneğidir.

Session inceleme

Ekstra simülasyon katmanları, zaten karmaşık bir kontrol şemasının üstüne dönmek için ekstra gelebilir, ancak her seçenek (nihai formlarından uzak olsa da), patenci gözleri, ayakları ve tahtası arasındaki karmaşık ilişkiyi taklit ederek simülasyonu derinleştirir. Hepsini bir araya getiren kas hafızası da cabası.

session-inceleme-1

Bu oyun gerçek gibi hissettiren bir kaykay oyunudur. Beynimin aynı değişkenleri yönetmesi gerekiyor: hız, açı, duruş, rotasyon, zamanlama. Tamam, denge konusunda endişelenmiyorum. Ama temel fark, tüm vücudunuzdan ziyade oyunun ellerinizi içermesidir.

Ve bu otantiklik, paten kültürünün küçük, özel bir şekilde doğal olarak yeniden doğmasına neden oldu. YouTube’u veya Session altkümesini kontrol edin ve 90’ların sonlarından 00’ların başlarına kadar hakim olan aynı şeylerin dijital bir mikro kozmosunu bulacaksınız: şık klipler ve müzikli montajlar. Beni Windows Movie Maker günlerime geri götürüyor.

session-inceleme-2

Session oynanış

Aynı topluluklar, Session’ı nasıl daha büyük bir oyun haline getireceğini de anladılar. Erken Erişim sürümü büyük bir Brooklyn haritasıyla piyasaya sürüldü, ancak sonuçta PC olduğu için, modüllerle sürekli olarak daha fazlasını yapıyorlar. Özel kıyafetler ve kaykaylar da mümkündür.

session-inceleme-3

Sonuçta Skate 4’e ihtiyacımız yok. Session Creature Studios geliştiricileri, modelleyiciler ve video editörleri daha iyi bir şey yapıyorlar. Normalde Erken Erişim oyunlarını uyarıyorum ve 1.0’ı beklemenizi tavsiye ediyorum, ancak Session gerçekten iyi bir oyun.