Metro Sim Hustle inceleme

Metro Sim Hustle’a başladıktan sonra kahramanımızı “Yakın gelecek” olarak görünen Departure Interactive’den bir hayatta kalma simülatöründe bulacaksınız. Şimdi, “hayatta kalma simülatörü” kelimelerini duyduğunuzda, bunun iyi bir iş yapmayı ve ara sıra insanlarla sohbet etmeyi gerektirdiğini düşünmeyeceksiniz. Hayır, ıssız arazileri temizlemeyi ve işçiliği düşünebilirsiniz. Ayrıca, başlığın içinde “metro sim” olduğu için, bunun bir tren sürüş simülatörü olduğunu düşünmeniz normal, ancak göründüğü gibi de değil. Daha karmaşık bir yaşam simülatörü.

Dediğim gibi, kendinizi bir telefonla ve basit bir görevle bularak oyuna başlıyorsunuz. Terk edilmiş binadan ayrıldığınızda, şehre yönlenirsiniz. Bir yer, bir gece kulübü, bir pizza teslimat yeri, bir köşe mağazası ve bir apartman binası var. Burada bir yer kiralamak için paraya ihtiyacınız olacak.

Metro Sim Hustle inceleme

Bu yerlerin her birine dağılmış bir avuç NPC ve sokaklarda dolaşan bir çift var. İnsanlarla konuşmak ve onlara bir şeyler almak akıl sağlığınızı korumanıza yardımcı olduğundan, şu anda mevcut olandan daha fazlasına sahip olmak güzel olurdu.

Şimdi, Metro Sim Hustle’da paranızın çoğunu kazanacağınız günlük işe geri dönün. Her biri farklı uzunlukta ve farklı hızlarda kullanabileceğiniz üç rotanız var. Her birinin kilidi yeterli deneyimle açılır ve bu bir tür eziyet, ama bu gerçekçiliğe katkıda bulunuyor. Hızı, frenleri, kapıları ve yangın söndürme sistemini siz kontrol edersiniz. Ayrıca korna, ışıklar ve fan da var, ancak bunlar için endişelenmenize gerek yok.

metro-sim-hustle-inceleme-2

Metro Sim Hustle oynanış

Her rotanın bir hız sınırı vardır ve hız sınırını ihlal ederseniz sizi cezalandıracak yönetim vardır. Neden hız sınırını aştınız? Çünkü komut istemi için bonus alırsınız ve bir zamanlayıcı duraklar arasında geri sayar. Kapılar açık olduğu sürece (yalnızca el freni açıksa ve durma bölgesinde iseniz) zamanlayıcı sıfıra ulaşmadan mümkün olduğunda, biraz bonus kazanırsınız. Ayrıca, sahip olduğunuz küçük okumada bir sonraki durağı ayarlamak için bonus alırsınız, ancak bunun nasıl çalıştığından hala emin değilim. Treninizi sürerken, dikkatli olmamanız durumunda her ikisi de gelirinizi etkileyecek olan – özellikle teröristler ve pistteki insanlar gibi dikkat edilmesi gereken tehlikeler vardır.

İş dışında, bazı oyunları oynamak için arcade’yi ziyaret edebilirsiniz. Video oyunları değil, nasıl yaptığınıza bağlı olarak size bilet veren gerçek makineler. Bunlar yiyecek, içecek ve kızartma çubukları için kullanılabilir. Ancak bunlar sadece oyun değil, gece kulübünün arka odasında bir blackjack masası, barda alkol ve üstsüz bir dansçı bulabilirsiniz.

metro-sim-hustle-inceleme-3

Metro Sim Hustle nasıl oyundur?

Bahsettiğim gibi, NPC’lerle etkileşimde bulunabilirsiniz. Bir sürü sohbet seçeneği var, ancak her biri sadece belirli şeylere tepki veriyor. Genellikle onlarla bir şeyler alıp satabilirsiniz ve çoğu uyuşturucu hakkında konuştuğundan, onları bir kişiden alıp başkalarına satmak mümkün.

metro-sim-hustle-inceleme-5

Kiralık birkaç yer var ama en iyi daireye sahip olduğunuzda, tek yapmanız gereken trene binerek para kazanmak. Kontroller, doğru klavye kısayollarına basmak yerine fareyi ve tren konsolundaki düğmeleri varsayılan olarak tutmak zorunda kaldığım için alışmak biraz zor. Ve zorluklardan bahsetmişken, istasyonlar arasında ulaşım yapılabilir ancak çok kısa.

metro-sim-hustle-inceleme-4

Departure Interactive’in yapacak işi var, ama bu umut verici bir başlangıç. Metro Sim Hustle beklediğimden daha fazla gerçekçilik dilimine sahip.