Taste of Power inceleme

Taste of Power, alternatif bir tarihsel zaman çizelgesini takip eden, ortaçağda geçen gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Age of Empire oyunlarını bilen herkes, Taste of Power’ın oyun döngüsü ile anında haşır neşir olacak. Bu türde Gerçek Zamanlı Strateji veya RTS oyunları, birimlerinizi oluşturma emri vermenizi, imparatorluğunuzu fetih ve ticaret yoluyla genişletmenizi ve ekonomiyi yönetmenizi gerektirir.

Taste of Power inceleme

Taste of Power, türden bekleyebileceğiniz eksiksiz bir mekaniğe sahiptir, ancak esas olarak savaş yönlerine odaklanır. 3 fraksiyonun her biri, savaşta bir avantaj sağlayan oluşumlar gibi benzersiz birimlere ve yeteneklere sahiptir, ancak uygun taktikler kullanılarak kolayca karşılanabilir. Her kontrol edilebilir ünite, ona iyi bir ölçek hissi veren oldukça fazla sayıda bireysel modele sahiptir.

taste-of-power-inceleme-4

Kontroller standarttır, birimleri seçmek için tıklarsınız, birlikte gruplayabilir ve ardından tekrar tıklayarak birim oluşturma emirlerini verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun binaları oluşturmak ve daha sonra kaynak toplama işini otomatikleştirecek işçiler atamak olduğundan oyunun ekonomi tarafı kolayca yönetilebilir. Nüfus sınırını artıran mütevazi evlerden, birim oluşturmanıza izin veren güçlü kışlalara kadar çok çeşitli binalar var.

taste-of-power-inceleme-3

Taste of Power oynanış

Daha önce de belirttiğim gibi, üç grubun kendilerine özgü taktik ve yeteneklerin yanı sıra çok büyük bir çeşitliliği var. Örneğin, Avrupa birlikleri Phalanx veya mızrak duvarları gibi farklı savunma oluşumları oluşturabilir ve güçlü Haçlıları toplayabilir. Ortadoğu savaşçıları ise rakiplerini ve Molotof fırlatma arabalarını ezmek için Filler kullanabilirler. Son grup, Çinli kahramanlar duman perdeleri ve zehirli el bombaları gibi yüksek teknoloji yeteneklerini kullanabilir.

taste-of-power-inceleme-1

Görsel olarak, oyun güzel görsel efektlere sahip, ancak basit animasyonlar ve garip görsel hatalar sevimsiz olabiliyor. Taste of Power, nostaljik ve eğlenceli bir RTS oyunudur. RTS türü sevenler için almaya değer olabilir. Birimlerde iyi bir çeşitlilik. Savaşlarda büyük ölçek duygusu mevcut. Kullanılacak çok sayıda taktik var ve öğrenmesi de kolay.