Infinity: Battlescape inceleme

Infinity: Battlescape, 2015 yılında I-Novae Studios tarafından geliştirilen bir Kickstarter desteği ile yola çıktıktan sonra Eylül ayında erken erişime açıldı. Temel özelliği, çeşitli gemi sınıflarında öngörülen 500 kişiye kadar geniş çaplı uzay savaşlarıdır, ancak şu anda daha yüksek sunucu kararlılığı sağlamak için 300 kişi ile sınırlıdır.

Infinity: Battlescape inceleme

Oyun maç tabanlıdır. Her ekip, ilk önce düşman ekibi tarafından taranması gereken bir dizi kara üsleri, uzay istasyonları ve fabrikalarla başlar. Her iki dakikada bir fabrikalar, yükünü en yakın kara üssünde veya uzay istasyonunda bırakmaya çalışan bir nakliye aracı oluşturur. Eğer görevinde başarılı olursa, krediler ekibin her üyesine eşit olarak dağıtılır. Bir takım, rakip takımın tüm altyapısını yok ettiklerinde maçı kazanır. Savaşın akışını yönlendirmek için bir AI komutanı belirli üslere saldırmak için görevler verir ve bu görevleri tamamlamaya katılan pilotlar kredi alır.

infinity-battlescape-inceleme-3

Krediler, daha iyi gemiler satın almak veya öldükten sonra geminizi değiştirmek için kullanılabilir. Oyuncular uçan subcapital veya capital gemileri arasında seçim yapabilir ve her geminin farklı bir rolü vardır. Toplayıcılar, düşman subcapital’lerini avlamak ve üs kulelerini yok etmekte mükemmeldir. Bir bombacının ağır füze silahlandırması onu başkentler için doğrudan bir tehdit haline getirir. Korvetler mobil ikmal görevi görüyor. Muhripler mayın döşeyebilir ve bir capital gücünü bölebilirler. Kruvazörler düşman istasyonu modüllerini yok etme konusunda beceriklidir ve taşıyıcılar ileri bir oluşma noktası görevi görür.

Infinity: Battlescape’te her zaman yapılacak bir şey vardır, en azından sunucular savaşlara katılan AI tarafından doldurulur. Maça yeni bir insan oyuncu girdiğinde, yapay zekanın yerini alır. Ayrıldıklarında, AI geri geliyor. Ancak, gerçek savaş manzarası gerçek ölçekli bir güneş sistemi olduğu için kaçmak kolaydır.

infinity-battlescape-inceleme-4

Infinity: Battlescape oynanış

Gemi fiziği iyi ve bu fizik bir gemiyi kontrol etmek için daha mantıklı bir yaklaşıma izin veren bir uçuş yardımı ile artırılıyor. Bununla birlikte, bu durum devre dışı bırakılabilir ve uçuş fiziğine hakim olan kişiler tarafından çok sayıda öldürme yapılabilir. Bir dezavantaj olarak, bu ilk bakışta açık olmayan oldukça karmaşık bir kontrol seti sağlar. Yine de biraz yardım var: Standart kontrol şeması için bir klavye haritası herhangi bir zamanda F9 tuşuna basılarak gösterilebilir, ancak bunları kullanmadan önce ne yapacağınızı bilmeniz gerekir.

Planlanmış olsa da, gemi özelleştirmesi şu anda mevcut değildir. Bir dizi birincil silah, ikincil silah, füze ve mayınla sınırlısınız. Bu, oyundan uzaklaşmanıza neden olmaz, çünkü çok sayıda silah eklemeden de yeterince karmaşıktır. Genel olarak, gemi muharebesi (özellikle it dalaşındaki Subcapital gemileriyle) gerçekten sağlam ve keyifli hissediyor.

infinity-battlescape-inceleme-2

Oyun, beş kişilik bir ekip tarafından yapıldığını düşündüğünüzde bile iyi görünüyor. Bununla birlikte, güvenilir şekilde yüksek kare hızlarında çalışmak için optimizasyona ihtiyaç duyar.

Sonuç olarak, Infinity: Battlescape ile geçirdiğim zamandan keyif aldım ve çekirdek sistemleri geliştiricilerin üzerine inşa edebileceği iyi bir temel olarak buldum. Infinity: Battlescape şu anda Steam’de 79,99 TL karşılığında satılıyor.