Blade and Sorcery inceleme

Blade and Sorcery, bir düşmanı göğsünden bıçaklamanızı, kılıcınızı geri çekmenizi, başka bir düşmana fırlatmanızı, yavaş hareket tetiklemenizi, havadan atlamanızı, uçuş sırasında çift hançeri kırmanızı ve üçüncü bir düşmanın üzerine inmenizi sağlar. Anlattıklarım kulağa inanılmaz gelebilir.

Blade ve Sorcery, Erken Erişim’de 11 Aralık’ta piyasaya sürüldü, üç farklı arenada AI düşmanlarıyla karşılaştığınız bir VR savaş oyunudur. Bu arenalar, hançerlerden greatswords’e, iki elli eksenlerden yay ve oklara kadar kullanmanız için silahlarla istiflenmiştir ve düşmüş düşmanlardan fiziksel olarak çömelip yakalayarak veya ellerinize telekinezi ile çekerek ekstra silahlar alırsınız.

Ayrıca varil ve kutular gibi ortamdaki nesneleri havaya uçurabilir ve fırlatabilir, ayrıca düşmanları yumruklayabilir, tekmeleyebilir ve onlara şimşekle zıplayabilir, ellerinize alıp kafalarını ezebilirsiniz.

Blade and Sorcery VR inceleme

Öldürmenin çeşitli yollarını denemenizi teşvik eder ve hikaye veya başka dikkat dağıtıcı şeyler olmadığından, sürekli olarak gösterişli kombinasyonlar için yeni fikirler bulursunuz. En sevdiğim şeylerden biri yavaş kaymak ve silahımı havaya fırlatmak. Daha sonra kılıfımdan bir topuz çıkaracağım, bir düşmanın yüzüne fırlatacağım ve düşüreceğim, daha önce attığım silahı yakalamak için tam zamanında gökyüzüne bakacağım ve devam edeceğim.

Neredeyse bir seyirci için performans sanatı gibi hissettiriyor ve denemek için yeni bir şey düşündüğümde, mükemmelleştirmek zorunda olduğumu hissediyorum. Sadece bir mızrak kullanarak iyi bir saat geçirdim, bir el altı bıçağın birleşiminde ustalaşmaya, silahımı havaya fırlatmaya, yukarı doğru yakalamaya ve bir ciriti başka bir düşmana fırlatmaya çalıştım. Bir başkasının videosunu her izlediğimde, mümkün olduğunu düşünmediğim bir şey yapıyorlar ve tekrar koşup kendim denemek istiyorum.

blade-and-sorcery-vr-inceleme-3

Blade and Sorcery VR oynanış

Çok sayıda fizik nesnesini bir alana koymanın doğuştan gelen kaosu, kazayla da harika şeylere yol açar. Örneğin, ilk birkaç saatim boyunca, kalkanı olan düşmanlarla ilgili sorun yaşıyordum. Ne kadar aldatıcı olsam da, saldırılarımı engellemeye devam ettiler. Sonra, özellikle kaotik bir kavgada, kendi kalkanım bir düşmanın kalkanı ve vücutları arasında sıkıştı. Elimi bana doğru çektiğimde, kalkanları izledi, bıçak için bir açıklık yarattı.

Ve ister kılıç, hançer, mızrak, hatta oklarla, bu oyunda bıçaklamayı seveceksiniz. Silahınızın bir düşmanın bedenine giren çatırtısının, gözlerindeki geniş gözlü sürprizin ve silahların etlerine yerleşmesinin bir kombinasyonudur. Kelimenin tam anlamıyla kolu tutmanız ve isterseniz geri çekmeniz gerekir.

blade-and-sorcery-vr-inceleme-1

Blade and Sorcery VR nasıl oyundur?

Ama hissettirdiği gibi tatmin edici olarak, suçluluğumun içine girmeye başladığı yer de. Öldürme darbesini indiriyorum, düşmanımın cildini delerken bıçağımın tam açısını kontrol ediyorum. Gorn gibi diğer VR bıçak oyunları, karikatürize, abartılı şiddet ile daha lezzetli hale geliyor – ancak Blade ve Sorcery’nin insan ifadeleri, değişen ifadeleri ve ölmekte olan çığlıkları ile daha gerçek hissettiriyor.

blade-and-sorcery-vr-inceleme-2

Bazen bir düşmanı devirirsiniz ve onlar sizinle savaşmaya geri dönmeden önce birkaç saniye çaresiz kalırlar. Başlamak için beklerken onları bıçaklıyordum.

VR oyunları daha gerçekçi hale geldikçe, gerçek hayattaki şiddeti hissetmeye daha fazla yaklaşacaklar ve Blade and Sorcery oynadığım diğer oyunlardan daha fazla ilerliyor. Geliştirici oyuna, bazıları şüphesiz korkunç olacak çok daha fazla büyü eklemeyi planlıyor. Blade and Sorcery’nin ilerlemesi gereken bir şey bir öğreticidir. Oyunu açıkçası Twitch’ten izleyerek öğrendim. Yeni bıçaklama tekniklerini denemek için her hafta birkaç saat mutlu bir şekilde bu oyuna dalış yapacağım. Size de tavsiye ederim.