State Of Decay 2: Juggernaut Edition inceleme

Mayıs 2018’deki ilk çıkış tarihinden bu yana, State of Decay 2 için çeşitli güncellemeler ve yamalar yayınlandı. Bu güncellemeler, donma düzeltmeleri, yeni oyun modları ve yeni silahlar gibi birçok yeni özellik getirdi. Şimdi State of Decay 2: Juggernaut Edition çok daha fazlasını getiriyor.

13 Mart’ta yayınlanan bu yeni güncelleme, hem yeni hem de eski oyuncular için yeni içerikler sunuyor. Kuzeybatı Pasifik’e dayanan Providence Ridge adında yepyeni bir harita, oyuncuların yeni bölgeleri ve beş benzersiz üssü keşfetmesini sağlıyor. Daha önce, oyunun oyuncular için bölümlü modunda üç haritası vardı.

State Of Decay 2: Juggernaut Edition inceleme

Eğitim sonrası deneyim de yeni oyuncular için yenilendi. Oyuna başlarken oyuncular hala terk edilmiş bir mülteci kampı olan Camp Osprey’e geliyor. Daha önce, oyuncular Camp Osprey’den ayrıldıktan sonra yaşamak istedikleri üç haritadan seçim yapıyordu. Yeni güncellemeyle oyuncular Providence Ridge’deki Firewatch Fortress üssüne yerleşmek zorunda kalıyorlar. Bu üssün yönetilmesi, diğer haritalardaki önceki iki seviyeli üslerden daha kolaydır. Tüm üs açık havada ve oyuncular tüm tesislerini aynı anda görebilirler. Ayrıca, oyuncuların etraflarındaki araziyi görmeleri için yerleşik bir anket kulesi vardır.

Yeni oyuncular, oyunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için yeni başlangıç görevlerinden geçmek zorunda kalacaklar. Yeni başlangıç görevleri arasında oyuncu topluluğu için bir lider seçmek, dört farklı lider türünü öğrenmek ve üsleri taşımak yer alıyor. Yeni görevler yeni oyuncuların oyuna girmesine yardımcı olur.

state-of-decay-2-juggernaut-edition-inceleme-1

State Of Decay 2: Juggernaut Edition yenilikler

Güncelleme ayrıca ana menü için yeni bir görünüm ve tüm oyun modlarına doğrudan oradan nasıl erişilebileceğini de içeriyor. Oyun içi kullanıcı arayüzü ve hedefler ekranı da farklı görünümlere sahip. Hedefler/görevler ekranı üç kategoriye ayrılmıştır: hikaye, topluluk ve dış hedefler.

Oyunun grafikleri de geliştirildi. Dört haritada da aydınlatma değişti. Güneş ışığı artık daha doğal görünüyor. Renk derecelendirme, her haritaya ayrı bir görsel kimlik verecek şekilde geliştirildi. Oyundaki gece gökyüzü, oyuncuların oyun içinde gezinmesine yardımcı olmak için daha parlaktır. Ağaçlar ve yapraklar daha fazla ayrıntıya ve geliştirilmiş ışık tepkisine sahiptir. Asfalt ve toprak yollar ışığa daha iyi tepki verir ve araziye daha iyi karışır. Grafiklerdeki değişiklikler oyuna daha doğal ve keskin bir görünüm kazandırır.

state-of-decay-2-juggernaut-edition-inceleme-2

State Of Decay 2: Juggernaut Edition oynanış

Hepsinden iyisi, Juggernaut Edition, daha önce satın alınabilen indirilebilir tüm içerikleri tüm oyuncular için ücretsiz hale getirir. Daybreak (co-op oyun modu), Heartland (hikaye tabanlı bölüm ve orijinal State of Decay, Trumbull Valley haritası) ve Independence Pack’in (özel araçlar, silahlar ve teçhizat) oyunu indirildikten sonra kilidi açılır. Oyuncular daha önce herhangi bir DLC satın aldıysa, özel oyun içi ödüller alacaklar.

state-of-decay-2-juggernaut-edition-inceleme-4

Daha önce, oyun Xbox ve Windows 10 mağazasına özeldi. Güncelleme, oyunu Steam’de ve Epic Games Store’da kullanılabilir hale getiriyor. Büyük güncelleme çok daha fazlasını içerir. Yeni bir silah kategorisi, geliştirilmiş kontrol şeması ve daha iyi ses deneyimi dahil.