Pokemon Go’da ‘purify’ nedir ve neye yarar?

Pokemon Go’da gölge Pokemon’un nasıl arındırılacağını bilmek, Pokemon Go Team Rocket’i yenen her eğitmen için hayati bir beceridir. Devam etmeden ve tüm Pokemon Go gölge Pokemon’unuzu arındırmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Pokemon Go’daki gölge Pokemon’un nasıl arındırılacağına ve Pokemon’unuz için tam olarak ne anlama geldiğine dair bir döküme yardımcı olmak için buradayız.

Bu, bir Roket Savaşı’nda Takım Roketiyle savaşmak, Pokemonlarını yakalamak ve daha sonra arındırmak zorunda olduğunuz çok aşamalı bir süreçtir. Kötü halinin daha havalı göründüğünü düşünüyorsanız, bu şekilde saklayın. Tamamen size kalmış. Muhtemelen acı çekmiyorlar. Pokemon Go’da gölge Pokemon’un nasıl arındırılacağını ve tam olarak ne işe yaradığını öğrenmek için okumaya devam edin.

purify pokemon

Gölge Pokemon’u arındırmak söz konusu olduğunda, önce yapılacak ve hatırlanacak birkaç şey var. Bir gölge Pokemon’u arındırmadan önce, onu değerlendirdiğinizden ve IV durumunu kontrol ettiğinizden emin olun. Bir gölge Pokemon’u arındırmak her IV statüsüne iki puan ekleyecektir, bu nedenle 13/13/13 gölge Pokemon’unuz varsa, onu temizledikten sonra %100 IV Pokemon ile kalacaksınız. Öte yandan, gölge Pokemon’unuzun IV durumu kötüyse, onu saflaştırmak istemeyebilirsiniz.

IV takviyesi ile birlikte, saflaştırılmış Pokemon da büyük bir CP artışı olacak ve daha sonra evrimleşmek için biraz daha ucuz olacak, çünkü onu arındırmak için birkaç şeker harcadınız. Arınmanın dezavantajı, maalesef çok güçlü olmayan normal tip bir saldırı olan Dönüş’ü (Return) öğrenmesidir. Ayrıca ince bir parıltıları var, ancak gölge Pokemon’u çevreleyen mor sis kadar havalı görünmüyor.

purify pokemon2

Bir gölge Pokemon’u arındırmak için, bir Takım Roket GO Grunt’u yenerek bir tane yakaladıktan sonra, Pokemon listenizde bulmanız gerekir. İşinizi bitirdikten sonra “purified” gibi “shadow” araması da işe yarar.

Pokemon’u açma ve geliştirme seçeneklerinin üstünde bir Arındır (Purify) düğmesi bulunur. Bu Pokemon’a özgü birkaç şekerle (candy) birlikte genellikle birkaç bin yıldız tozuna mal olacak, ancak yeterince sahip olduğunuz sürece, basabilir ve gölge Pokemon’unuzu saflaştırılmış bir Pokemon’a dönüştürebilirsiniz.